Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan valahol nem...

Angol nyelvtan valahol nem van írva összegezve érthetően?

Figyelt kérdés

Had/Has/Have-> elsősorban ha ezeket meglátom kétségbe esek, a passzív nyelvtudásom jó, mert tudok fordítani és értem a szöveget, de mikor használni kell kétségbe vagyok esve, leginkább a writing képességemet szeretném fejleszteni, sajna több nyelvet tanulok és már azzal sem vagyok tisztában, hogy a people után a segédige do vagy does kell, everyone szintén, nem is merem használni ezeket a szavakat. A szókincsemmel nem lenne baj, de nem elég ahhoz sem, hogy egy B2-es nyelvvizsgát megcsináljak


The most of people doesn't like / don't like.

az utóbbira tippelnék, de valahol azt olvastam, hogy az újfajta brit nyelvtan már doesn't-t használ (csak, hogy részletezzem mi a bajom ezzel a szóval)


Has-had-have

Ha csak have és harmadik alak kell akkor még tudom miről van szó

de amikor a had kétszer egymás után megjelenik ''Had you had'' ''They had had dinner''

A has / Had használatában nem vagyok biztos, hogy nem keverem-e.

nagyon hálás lennék ha valaki tudna ajánlani egy összefoglaló oldalt, ha a leírás nem magyar nyelvű az sem baj, olvasva megértem, de írni, mondatot alkotni (már) nem tudok.

köszönöm



2015. szept. 3. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Megtalálható a neten Dohár Péter Kis angol nyelvtana. Például. De ha végignézel egy csomó angolos kérdést, két netes nyelvtani forrást szoktak linkelni, én mindkettőt jónak találtam (fejből nem tudom előidézni őket).
2015. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A people emberek, tehát többes szám. Semmilyen újfajta nyelvtanban nem lehet egyes, tehát does. Van ilyen jelentése, hogy nép, akkor egyes számban, de az ritka, azzal nem érdemes foglalkozni. Az everyone után egyes szám kell, az every és each után is. Az all után áll többes szám.

A had had nem két segédige, hanem egy. A második had főige, pl a vacsorázniban. Pont ugyanolyan, mintha azt mondtad volna, hogy had eaten.

A mondatod nem helyes. Nem "the most". Ha mennyiségre utal, akkor nincs a most előtt névelő, az csak melléknévnél van felsőfoknál, mondjuk the most beautiful. És of se kell, most people, ennyi.

[link]

[link]

Ha meg konkrét kérdésed van, tedd fel itt.

2015. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehogy félreértsd: a tehát does-ot úgy értettem a mondatom végén, hogy az nem lehet, csak do.
2015. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ, nagyon segített, mentek a zöldek, nagyon hálás vagyok!

Annyi kérdésem lehetne még, hogy miért kell néha ''seeing'' és ''knowing'-ot látnom? annyira frusztráló..úgy tudtam a 'love'-on kívül nincs más amit így lehetne használni de tévedtem..

2015. szept. 4. 04:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt nagy valószínűéggel nem igeként látod, ezeknek nincs folyamatos alakjuk, kivéve ha a see látogatnit jelent, nem látnit, pl I'm seeing a doctor tonight. Nem minden ing-es alak ige, az igéből képzett főnév a gerund, ezt használják például elöljárószók után és még más szavak után is, pl Don't leave without knowing where to go. (=annak a tudása nélkül)Seeing is believing, magyarul hiszem, ha látom, angolul főnévvel mmondják: a látás a hit.
2015. szept. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!