Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit szóltok ehhez az emailhez?...

Mit szóltok ehhez az emailhez? Sok benne a hiba?

Figyelt kérdés

Dear Kathy,

How are you? Sorry, I haven't written before,but I've been very busy with high-school.However,guess what!I have some great news.


I got up early on Saturday morning,because I visited my grandfather in England, but anyway I getting up at 8 o'clock on weekdays.Imagine that you I learnt to swim,then we were going to rock climbing.In my opinion, it was very exciting and interesting.Actually, I feeling fantastic my grandfather. I came home on Sunday evening.


What about you,anyway? I hope you're fine.I'm looking forward to seeing you again on the next weekend.I miss you so much.


I must go now.Write back soon.


Lots of kisses

Pedro



2015. szept. 8. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Sorry THAT I haven't written YOU before but


However, guess what!


, but anyway I GET up at 8 o'clock on weekdays.


Imagine that you AND I learn to swim, then we were going to rock climbing.


Actually, I feeling fantastic WITH my grandfather.


What about you, anyway?

2015. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez a "However, guess what!" mondatnak sok értelme nincs. Én inkább a by the way-t, esetleg anyway-t használnám a however helyett.

"anyway I getting up": ez a mondat már önmagában sem helyes, mert kimaradt a létige, de mivel az, hogy reggelente felkelsz 'daily routine', hétköznap folyamatosan megismétled, ezért Present Simple lesz. Simán I get up at..."Imagine that you I" ide nem kell 'you'és simán learnt swimming. Ezeken kívül még egy csomó hiba van, összevissza kevered az ideidőket, úgyhogy szerintem ülj le, ne parázz rá, gondold át, és igyekezz egy napon történt, hasonló kontextusban említett dolgokat egy igeidőben leírni.

2015. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első választ úgy felejtsd el, ahogy van: teljesen rossz. A sorry-s mondatod teljesen jó.

A "however, guess what" tényleg teljesen hülyeség, nem kell mindenhova however csak azért, mert tanítják. Az formális stílus, ez meg informális, vagyis baráti.

A következő bekezdésed totálkáosz, katasztrófa! Korán keltem, mert meglátogattam a nagypapámat Angliában, ez egy kicsit túl tömör. Mondjuk korán keltem, hogy elérjem a repülőt, to catch the plane.

"I getting up" ez automatikusan egyes! És hogy jön ide, hogy mikor szoktál kelni? Ez ide nem passzol!

Milyen you and I tanult úszni? Az, akinek írod a levelet? Nyilván nem! Akkor ki?

Nem we were going rock climbing, mért lenne ez folyamatos? We went ...

Nem kell az in my opinion, ez nem véleménykifejtő levél, nem passzol a stílus. Persze, hogy a te véleményed, hogy izgalmas volt.

"I feeling"??? Ilyet hol tanultál? Ugye tudod, hogy ing-es alakhoz létige kell? De ide speciel az se, mert ez múlt idő. I felt ...

with my grandfather, vele, nem őt.

next előtt nincs on. Semmi nincs. Csak next weekend.

Szóval menjél el abbaa boltba, ahol a logikát árulják és vegyél belőle egy kilót. Meg egy fél kiló stílusérzéket és 3/4 kiló igeidőt!

2015. szept. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!