Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsga,...

Angol felsőfokú nyelvvizsga, vagy angol középfokú + orosz középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Melyikkel járnék jobban? 10.-es vagyok, angolt 5 éve tanulok, idén szeretnék középfokúzni, de nem tudom hogy jobban járnék-e, ha jobban ráfeküdnék, és csinálnék egy felsőfokút, vagy maradjon a középfokú, és az oroszra fekszek rá (1 éve tanulom) és 12. Végére egy orosz középfokút is letennék.

Szerintetek melyik lenne a jobb választás?


2015. szept. 9. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

ha majd valamikor szeretnél dolgozni is, ami a mai fiatalokra annyira azért nem jellemző, de okos és szorgalmas gyerekként neked ezt megelőlegezem, akkor közlöm, hogy a közszférában két középfokúra több nyelvpótlékot fizetnek, mint egy felsőfokúra.

A versenyszférában meg a lőtéri vadászkutyát se érdekli, milyen nyelvvizsgád van, hanem az, hogy hogy beszélsz. AZ erős középfok bárhová elég, azt azonban értékeli minden cég, hogy az angolon kívül (ez mai világban 1.0 alapelvárás, a nélkül klotyót se pucolhatsz) tudsz-e más nyelvet is. Főleg olyat, amit nyugaton kevesen...

Azt hiszem, megválaszoltam.

2015. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a felső angolra hajtanék rá inkább.
2015. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
'Büdös nyúl',arra nem gondoltál,hogy esetleg felsőoktatás felvételihez kell neki a többletpont? (egy felsőfok 40,két középfok szintén 40 pontot ér). Egyébként igazad van abban,h a tudás a fontos,nem a papír,de a kérdező szerintem nem ez miatt tette fel a kérdést.
2015. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérdésedre válaszolva,én az angol felsőfokot ajánlanám.
2015. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én meg a két közepet. Aztán utána úgyis lehet még felső.
2015. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"közlöm, hogy a közszférában két középfokúra több nyelvpótlékot fizetnek, mint egy felsőfokúra."


Angol, francia, német nyelvre jár köztisztviselőknek nyelvpótlék alanyi jogon, oroszra nem.


"A versenyszférában meg a lőtéri vadászkutyát se érdekli, milyen nyelvvizsgád van,"


Sajnos ez így nem teljesen igaz. Ahol felsőfokú nyelvtudást kérnek itthon, általában kell a felső nyelvvizsga is, ugyanis az alapján szűrnek. Ha megvan a papírod, akkor fognak behívni a -nyilván angoltudást is mérő- interjúra. Ez tapasztalat.


"AZ erős középfok bárhová elég,"


Ez sem igaz. Olyan helyen, ahol nem kell nap mint nap használod igaz lehet, a jobb helyeken felső angol nyelvtudás kell szóban, írásban, és persze a szaknyelv kitűnő ismerete



Mivel még van időd az álláskeresésig, Kérdező, mindenképp javasolnék egy második nyelvvizsgát is. Emellé fel lehet felsőre tornázni az angolt.

2015. szept. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!