Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdv. Hogyan tudok utazás...

Az ön kérdése:

Üdv. Hogyan tudok utazás közben megtanulni angolul? Valami olyasmire gondoltam hogy föl teszem pendrivra az anyagot és a kamionban ugy halgatom. Linknek nagyon örülnék.

Figyelt kérdés

2015. szept. 13. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Utazás közben nem fogsz "megtanulni" angolul, gyakorolni, fejlődni viszont lehet. Akár hanganyagok hallgatásával, filmnézéssel, ha olyan az utazás, vagy angol nyelvű könyvek olvasásával. Esetleg munkafüzetek kitöltésével.
2015. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így sehogy. Amikor a vezetésre figyelsz, akkor nem figyelsz a nyelvre. Az ilyen "pár hét alatt belemászik a fejedbe" nyelvtudás nem létezik, csak a reklámokban. Ez ennél komolyabb dolog. A kiejtésed lehet így javítani, és max. néhány szó megragad, de ennyi.
2015. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten angol-magyar oktatóanyagot hallgatsz igenis lehet vele fejlődni. Le lehet ingyenesen tölteni a Relaxa Villámangol hanganyagait.
2015. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az alapokat meg kell tanulni, ez nem megy másként, nyelvtan, valamennyi szókincs, ezt be kell vágni.

Én régimódi vagyok, kell egy hagyományos nyelvkönyv, ha várakozol, pl. hétvégén azt lapozgatni. Ha már van némi alap meg kell próbálkozni egy regénnyel, egy jó krimi, valami ponyva, ami izgalmas, de nem túl komplikált nyelvileg. Először baromi izzasztó lesz, ronggyá lapozod a szótárt, jegyzetelj közben, írj ki szókapcsolatokat, szavakat. Persze nem azt mondom, hogy a különféle hanganyagok, internet nem hasznos, sőt, de fáradság nélkül nem fog menni.

Hallgasd a rádiót menet közben, sok helyen jön a BBC, vagy vannak angol nyelvű rádiók, pl. Ausztriában az FM4 stb. Ha nem is érted, a kiejtést szokod, ha sokat hallgatod.

Keresd az alkalmat a beszélgetésre, ma már sok külföldön dolgozó sofőr tud - románok, lengyelek, oroszok - többé kevésbé angolul, Hollandiában, Skandináviában is szinte mindenki beszéli jól - rosszul. Ne légy szégyellős, akármilyen rosszul, de próbálj beszélgetni. Ha minden nap foglalkozol vele egy keveset, ha minden alkalmat megragadsz a beszélgetésre, előbb - utóbb azt veszed észre, érted amit mondanak.

2015. szept. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A relaxával sem fog kamionvezetés közben angolul tanulni. Megragad majd két-három szó, amiről fogalma sincs mit jelent, és annyi. Ne ámítsuk feleslegesen. Semmit nem lehet tanulni úgy, hogy az ember az utat figyeli és azt, hogy ne üssön el senkit. Ez nem tanulás, csak épp zene helyett ez szól. Nem megy vele érdemben semmire, 5 év alatt sem.
2015. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a kétkedőkre, ha van akaratod, fog menni. Kamionos vagy, nyilván nem anyanyelvi szintre törekedsz, hanem arra, hogy értsd ami körülötted van, feliratok, kifejezések, hétköznapi helyzetek, és - nem utolsósorban - tudj külföldi cégnél melót vállalni. Ehhez a szinthez nem kell olyan sok, idővel pedig tudod fejleszteni a tudásod. Tapasztalatból mondom, én három nyelven, angol, német, olasz (ebből messze az angol megy a legjobban) értetem meg magam, és jórészt a kamionos éveim alatt tanultam meg, persze bőven van mit még fejlődnöm. Angolt tanultam iskolában is - ahol elég gyenge voltam, ma meg kamionosként könyveket olvasok. Az idegen környezet eleve motivál, én mindig azokon a kollégákon csodálkozom, akik húsz év alatt sem tanultak meg húsz idegen szót.


Ne félj a nyelvtől, nem nagy dolog. Nagyon kevesen beszélnek idegen nyelvet nagyon jól, ezt tapasztalatból tudom.

2015. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!