Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tényleg nem illik ilyen...

Tényleg nem illik ilyen szavakat használni nyelvvizsgán? ( so, well, wanna. Stb ilyesmi kaliberű szavakat?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki tud többet is még amit nem illik és le is írná azt megköszönném :)

2015. szept. 17. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
a so, well nyugodtan mehet. inkább a gonna, wanna, gotta, dunno meg az egyéb összevonásokat érdemes kerülni. meg nyílván semmi 4-letter-word, bullshit, etc...
2015. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem ezen fog múlni. De ha tudod szépen, akkor mondd úgy. Mint egy magyar fogalmazás.
2015. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát formal letterbe még azt se arhatod, hogy don't, azt kell írnod do not. Szóbelin meg so well mehet, wanna, gonna, dunno atb pont ahogy az első írta kerülendő, de nem feltétlenül bukod el emiatt. Káromkodni se kéne, az még egy fokkal rosszabb, de lehet át mész még, viszont nem kéne evvel kísérletezni:)
2015. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Magyarul nem tanitottak meg "szepen" beszelni? Na, ugyan ez van angolnal is. Ha mar vizsgazol, tudnod kene, mit hol.
2015. szept. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A magyart szerintem ne keverjük ide utolsó. Ez egy teljesen új idegen nyelv számomra, ezért nyilvánvaló, hogy sok dolog nem tiszta vele kapcsolatosan. Nem mindenki úgy születik, hogy mindent tud alap szinten. :)

" Kérdezz, akkor tanulsz " Ahogy a tanárok mondani szokták.

2015. szept. 18. 09:05
 6/10 anonim ***** válasza:
De a tanarok nem tanitottak wanna, gonna, don't ya-t, ugye? Azt a social mediatol meg getto nyelvbol vetted fel.
2015. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os, ja, meg mondjuk olyan emberektől, mint Obama, aki szintén rendszeresen használja a gonna, wanna alakokat.


[link]


Persze az attól még simán elképzelhető, hogy ami egy amerikai elnök szájából jó, az a nyelvvizsgán nem jó. A magyar nyelvvizsgáztatóknak ugyanis elég sajátos elképzeléseik vannak a saját szerepükkel kapcsolatban.

2015. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hallottam valahol igen. A tanárok még nem sok mindent tanítottak eddig, mivel most kezdtem el az angolt. ( eddig mást tanultam, mielőtt ebbe is belekötne valaki ) De teljesen mindegy szerintem, hogy mióta tanulok angolt, a kérdésemre egy szóval is lehet válaszolni akadékoskodás meg előítéletek nélkül is :)
2015. szept. 18. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha olyan folyékonyan és természetesen tudsz angolul beszélni, hogy még bele is illik egy-egy wanna, gonna, don'tya, ya know, whatya, stb, jó neked. De akkor nem teszel fel ilyen kérdéseket.


Írásban semmiképp ne használd, ha csak nem az a feladat, hogy élőbeszédet idézel egy fogalmazásban.

2015. szept. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazából olyan kérdéseket teszek fel amilyeneket akarok, mert ez az oldal arra való. Függetlenül attól, hogy tökéletesen beszélem az angolt, vagy most kezdtem el. Ehhez nektek igazából ( minden tisztelettel mondva ) de semmi közötök nincsen. Ha nem osztom meg ezt az információt, hogy kezdő vagyok, akkor is lehet válaszolni előítéletek és utálkozás nélkül :) ( Ha nem látsz utálkozást, akkor hagyd figyelmen kívül a hozzászólást. Nem inged ne vedd magadra)

A használható válaszokat köszöntem :)

2015. szept. 18. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!