Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogy döntöttétek el, hogy...

Ti hogy döntöttétek el, hogy angol nyelv után mit tanultok?

Figyelt kérdés

Én nem tudok dönteni, már hónapok óta, az angolt már elsajátítottam annyira amennyire szerettem volna (filmeket, zenéket megértek, nyelvvizsga is megvan a formaiság kedvéért), de nincsenek terveim, hogy angol anyanyelvű országba szeretnék költözni, ezért nem törnék a C1 vagy C2-es szintekig.

De úgy döntöttem mindenbe belekóstolok és eldöntöm mi a legfinomabb..


német: tudom, hogy fontos szerepe van itt sőt még nemzetközibb szinteken is, de nekem nem tetszik


svéd: nagyon tetszik, azt hittem nagyon hasonló lesz a némethez, ehhez képest kifejezetten kellemes, olyan jó hallgatni svéd emberek beszélgetését, de nincsenek svéd barátaim fogalmam sincs, hogy hogy tudnék svéd emberekkel egyáltalán kapcsolatba lépni


norvég: van egy norvég barátom, miatta tanulnám, ez a nyelv is tetszik, de ebből nem lehet nyelvvizsgázni (csak nemzetközi nyelvvizsga keretében majd honosítás), és nekem fontos lenne a formaiság is, sajnos Magyarországon ha valamiről nincs papírja az embernek az olyan, mintha nem is lenne. :/


dán: nem tetszik a kiejtése


finn: kevesebb a lehetőség a szélesebb körű tanulására, és mellesleg nagyon nehéz is, habár ez önmagában még nem lenne akadály.


izlandi: kevesen beszélik, kevesen tanulják, az izlandi emberek amúgy is beszélik az angolt, és kevés a lehetőség izlandi nyelvet tanulni


portugál: nyelvvizsga lehetőség szintén csak nemzetközi szinteken van, én a kétnyelvű nyelvvizsgát preferálnám [Origo], és ilyen nincs :|


spanyol: érdekes, hogy globális szinten kicsivel előzi meg a portugál nyelvet beszélők számát és mégis egyik legnépszerűbb nálunk, tetszik a kiejtése, de nem tudom elképzelni, hogy egy spanyol anyanyelvű országban élnék, és Magyarországon nem is annyira nagy az érdeklődés iránta - azt gondolom


olasz: nagyon szép nyelv és viszonylag egyszerűbb is, de kb. olyan mintha valakire azt mondanám, hogy tetszik nekem, de nem tudok érezni iránta, így ezt nem választanám.


francia: az alapokkal megismerkedtem, a kiejtése természetesen a legszebb a romantikus nyelvek tekintetében, de nem tudom elég motivált lennék-e a nyelv iránt hosszú távon


orosz: ukrán nyelvet már tanultam és annak a betűit fel tudom ismerni és olvasni, ha jól tudom az orosz ABC sem sokkal tér el tőle, és az orosz nyelvet az én környezetben élő emberek kedvelik ill. ajánlják, ezek a bizonyos torokhangok megtanulhatóak az oroszban egyáltalán?


szlovák/szlovén/román/bolgár/horvát/cseh-> túl alacsony körben beszélt nyelvek ezért ezeket nem szeretném választani, mint 2. idegen nyelv, de mégis elgondolkodtató, mert mégiscsak szomszédos országok nyelveiről van szó, nem is lenne messze Szlovákia egy kis nyelvgyakorlásra :)


török: tetszik a kiejtése, önmaga a nyelv is, de Törökországgal szemben az embereknek általában nincsen jó véleményük és nagy jövőt sem jósolnak nekik, márpedig ha most kezd el valaki tanulni egy nyelvet esetleg nem ártana ha 10-15 év múlva a befolyása növekedne, nem pedig csökkenne még a jelenlegiről is-->


arab: azt gondolom, hogy a menekültáradat miatt ennek most nagyobb szerepe lesz a következő években, az arab nyelvet kevés európai tanulja és nagyon nehéz. Erős gondolkodok, hogy ezt válasszam-e.


kínai: Budapesten élek, nincs is olyan nap, hogy ne látnék ázsiai [de főként kínai származású embereket] milyen jó lenne anyanyelvi beszélőkkel gyakorolni a nyelvet, nem? elég nagy lehetőség lenne erre


ami nyelveket felsoroltam ide ezeken gondolkodtam el eddig, de nem tudom dönteni, esetleg valaki javasolna valamit? kérem ne ítéljetek el, mert ennyire részletesen belekóstoltam mindenbe, egyszerűen csak nem akarok rosszul dönteni :d

szívesen veszek tanácsokat, javaslatokat, tapasztalatokat, előre is köszönöm! :)



2015. szept. 24. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ti hogy döntöttétek el, hogy angol nyelv után mit tanultok?"


Nálam ez speciel nem döntés volt, amikor az angol mellett elkezdtem a németet, még nem lehetett mást. Később, középsuliban választhattam, hogy a németet folytassam, vagy spanyolos legyek, és nagynehezen a német mellett döntöttem. Ezerszer hálás vagyok utólag is anyukámnak, hogy rávett.



"Én nem tudok dönteni, már hónapok óta, az angolt már elsajátítottam annyira amennyire szerettem volna (filmeket, zenéket megértek, nyelvvizsga is megvan a formaiság kedvéért), de nincsenek terveim, hogy angol anyanyelvű országba szeretnék költözni, ezért nem törnék a C1 vagy C2-es szintekig. "



Ez szerintem amolyan középiskolás hozzáállás. Nyelveket tanulni hobbiból is jó, de igazán akkor fogod hasznát venni, ha kedvezőbb állások nyílnak meg általa. A legtöbb ember nem jut el egy idegen nyelvből sem igazán magas szintre, amihez sok befektetett energia kell, viszont akkor lehet igazán hasznát venni. Márpedig egy igazán magas szintű nyelvtudás többet ér, mint több B2-es.


Lehet, hogy ezt még most nem érzed, de hasznosság szempontjából nagyon nem mindegy, hogy melyik nyelvbe fektetsz sok évi tanulást, és nagyon fontos, hogy ha tényleg akarsz velük kezdeni valamit, akkor jól beszéld őket. Ezért azt tanácsolom, hogy első körben fejleszd az angolt felsőfokra (nem a felsőfokú nyelvvizsga szintjére, hanem lehetőleg még annál is tovább, mert ott kezdődik az igazi nyelvtudás), és csak utána foglalkozz mással. Nem azt mondom, hogy közben ne kezdj el mást, de az angol minél magasabb szintű megtanulása legyen a legfontosabb dolgod.


Utána pedig a németet javaslom. Tetszik-nem tetszik, itt, Európában ez a leghasznosabb nyelv az angol mellett, egyébként világszinten is nagyon jelentős. (Sokan túlértékelik pl. a spanyol jelentőségét azért, mert nagyon elterjedt az amerikai kontinensen. Hát, ez igaz, de ettől még jelentősebb nem lesz. Nem a beszélők száma vagy az, hogy hány ország hivatalos nyelve adja egy nyelv jelentőségét.)

Elhiszem, hogy nem tetszik, nekem sem tetszett elsőre. De sok szépség rejlik benne, ha elkezded kicsit mélyebben vizsgálni, és ha kell, tippeket is tudok adni a tanulásához.



Ha ez megvan, akkor javaslom valamelyik újlatin nyelvet, vagy valamelyik szláv nyelvet, de leginkább a franciát vagy az oroszt. A francia az angol és a német után következik kb. a fontossági sorrendben, az orosz meg szintén valahol itt van, de annak pl. az is nagy gyakorlati haszna, hogy kaput nyit a többi szláv nyelvre.



A többi nyelvet pedig akkor kezdd el tanulni (de csak az angol után!), ha 1. hobbiszinten érdekel annyira, hogy megtanuld, 2. van valami konkrét célod vele (mondjuk banánfakutató akarsz lenni Brazíliában, és ehhez elengedhetetlen a portugál).

2015. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetett választani 2. nyelvet gimiben és semmi se volt túl szimpatikus, így kínaira mentem. Nem bántam meg, de sokkal jobban is tudhatnék ha több energiát fektettem volna bele:)
2015. szept. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszaitokat! :) mentek a zöldek

1. válaszoló elgondolkodtató amit írtál, hadd gondoljam át, hogy mit is szeretnék, és köszönöm külön mégegyszer, hogy részletesebben megosztottad tapasztalod

2015. szept. 24. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia :) Én is hasonló cipőben jártam korábban, én végül a spanyolt kezdtem el tanulni, de végig éreztem, hogy valami hiányzott, valamint hiába tanulok könnyen nyelveket, ez valahogy nem akart menni. Aztán jött a nagy fordulat... :D. Több hónapot élhettem Törökországban (és nemsokára megint mehetek, juppi :D), és egyszerűen elvarázsolt az egész. Közelebb akartam magam érezni a kultúrához ezután, innen meg ugye már csak pár lépés volt az első török nyelvkönyv beszerzése. És azóta is töretlen a lelkesedésem, ami korábban még sosem fordult velem elő. Szóval, én azt javaslom neked, hogy próbálj meg először a kultúrával megismerkedni, és az alapján dönts, mert kényszerrel, azért mert "fontos nyelv", sokkal nehezebb elsajátítani egy nyelvet, úgyhogy előbb próbálj "rajongani" :D. A török egyébként nagyon jó, nyelvtanilag is, és végre egy olyan nyelv, ami nincs olyan távol tőlünk :).
2015. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a gimiben 4 éve elkezdtem a franciát heti 14 órában szóval haladtunk előre ezerrel. Az elején nagyon nehéz volt kb ránéztünk egy szövegre majd felolvasta a tanár és kb azt hittük hogy más szöveget olvas. Nem könnyű a kiejtés de meg lehet tanulni. Az eleje baromi nehéz de belerázódik az ember. Szerintem nagyon szép nyelv talán a legszebb. Sokan is beszélik nem csak franciaországban bár ezt nyilván tudod 😊. Én mindenképp ezt választanám a helyedben de ezt te döntsd el!
2015. okt. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!