Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mivel tudnám fenntartani a...

Mivel tudnám fenntartani a német nyelvtudásom? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Befejeztem a középiskolát és megszereztem németből a felsőfokú nyelvvizsgát. Voltam kint még korábban 4 hónapot Svájcban, így mondhatom, hogy elég jól beszélek németül. Azonban most az egyetemen nincs lehetőségem németet tanulni, így itthon muszáj vagyok egyedül ezt a szintet tartani. Sok filmet nézek németül, újságot olvasok, szótárazom az idegen szavakat, német zenéket hallgatok, teszteket töltök ki. Mivel tudnám még fokozni azt, hogy ne felejtsem el annyira. Igazából nekem az lenne a fontos, hogy beszélni tudjak ugyanúgy mint idáig.

2015. szept. 25. 08:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a helyedben németül beszélgetnék - lehetőleg némettel. :)

Korábban volt egy oldal, a sharedtalk, nagyon hasznos volt, beszélgethettél szóban és írásban is, de sajnos megszunt pár hete. Jó lenne hasonló oldalt találni.

2015. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!