Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelvű könyveket...

Milyen angol nyelvű könyveket ajánlanátok kezdésnek?

Figyelt kérdés
Eddig még nem olvastam angolul, egyszer vettem egy oxfordos konkrétan nyelvtanulóknak szánt könyvet (tudjátok, amik így szintenként vannak kategorizálva), de nem bírtam végigolvasni mert borzasztó unalmas volt és nem igazán érdekelt. A legtöbb ilyen amúgy is inkább komoly, klasszikus műveknek a rövidebb, leegyszerűsített változata, amit magyarul sem szívesen olvasnék. Viszont nem mertem rendes könyvet választani mert azt nem hiszem, hogy érteném, ugyan szoktam olvasni (bár egyre ritkábban), de nincsen olyan könyv, amit magyarul már szinte fejből tudok, tehát ez alapján sem tudok választani. 16 éves lány vagyok, magyarul főleg Stephen Kinget olvasok illetve találomra, ami megtetszik, most pl. a Gyűrűk Urát kezdtem el, de olvastam mondjuk a Parfüm c. könyvet is, régebben olvastam Harry Pottert is...igazából nem tudom, elég változó, hogy éppen mi tetszik meg. Fogalmam sincs, hogy milyen szinten vagyok, ezt így legalábbis nem tudom megmondani, 3 éve tanulok angolt, majd idén fogok érettségizni...
2015. szept. 26. 16:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Adódik a kérdés, hogy és akkor King, Tolkien vagy Potter mamája angolul?

Ezt írtam épp hasonló kérdésre:

Múltkor valakinek ajánlottam Dick Francis könyveit, aki krimiket ír, de mindig lóval kapcsolatos környezetbe helyezi a történeteket. Nyelvezetét tekintve átlagos.

Azonban az illető azóta nem adott életjelet magáról. :D


Szerintem az átlagos írások olvasása az elején azért vesződséges lesz, de azon át kell verekedni magadat.

2015. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!