Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Harry Potter elolvasásához...

A Harry Potter elolvasásához (angol) elég a B2-es szint?

Figyelt kérdés
2015. szept. 26. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég. Persze nem fogsz minden szót érteni, de a történetet simán, és rengeteget tanulhatsz belőle. :)
2015. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Harry Potter olvasás külön fogalom. Viszont vannak könnyebb olvasmányok is.
2015. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Itt bele tudsz lapozni:

[link]

2015. szept. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én itt olvastam pár könyvet:

[link]


Vannak rövid történetek is. Sokféle téma és szerintem tanulás szempontjából a ponyva is belefér.

2015. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"After that they didn't have much chance to talk. Their earmuffs were back on and they needed to concentrate on the Mandrakes. Professor Sprout had made it look extremely easy, but it wasn't. The Mandrakes didn't like coming out of the earth, but didn't seem to want to go back into it either. They squirmed, kicked, flailed their sharp little fists, and gnashed their teeth; Harry spent ten whole minutes trying to squash a

particularly fat one into a pot."


A varázslós szókincsen kívül igen hétköznapi a nyelvezete... Szó nincs olyanokról, ami egy vájtnyelvűbb krimiben olvasható: it has to be seen to be believed, vagy itt van egy újságíró-író, aki rettenetes primitívre vett szlengben is írt krimiket Lemmy Caution főszereplésével, de ilyeneket is írt: An antiquated owl, denizen of one of the trees in the wood near the inn, hooted dolorously as if he had made up his mind to contribute something to the sombre atmosphere which enshrouded him.

Ezekhez képest Rowling egy simplified verson. :)

2015. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
B2 szinten vagyok én is, és még ha nem is értek belőle minden szót, élvezem az olvasást mert nagyjából így is értem:)
2015. okt. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!