Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen típusú nyelvvizsgát...

Milyen típusú nyelvvizsgát érdemes elvégezni B2 szinten németből? (telc, BME, itk, origo stb)

Figyelt kérdés
Még idén november december környékén szeretnék németből nyelvvizsgázni, és nem tudom milyen típusút csináljak. A nyelvtan nem ment túl jól, kitöltöttem egy itk tesztett a nyelvtan résznél 24/50 pontom lett csak. Mit javasoltok?

2015. okt. 1. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi az erősséged?

Látatlanban a TELC-et szoktam mindenkinek javasolni, mert nekem nagyon bejött németből és angolból is - bár ebben van egy minimális nyelvtani rész.

Azt ajánlom, hogy szánj időt arra, hogy az összes nyelvvizsgát, ami szóba jöhet, nézd át. A típusfeladatokat, keress esetleg vékeményeket róla a neten.

Amelyik a legszimpatikusabb, válaszd azt, esetleg keress fel egy nyelvtanárt, krd meg, hogy irasson veled egy szintfelmérőt. Hátha ő jobban ért ehhez és tud ajánlani egy neked megfelelő nyelvvizsgát.

De amúgy ha tudsz németül, akkor bármelyiken át fogsz menni.

2015. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!