Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan épülnek fel az angol...

Hogyan épülnek fel az angol mondatok?

Figyelt kérdés

Hogy a legegyszerűbb megérteni az angol nyelvet, ha beszélni szeretnék megtanulni, hogyan épülnek fel? Próbálom felfogni, de nem megy... pl. egy középfokú angol nyelvvizsgán, ha tegyük fel a családomról kell beszélni, milyen idegidőt kell használni?

Tehát hogyan épül fel legnagyobb részt az angol nyelv? Csak, mert akár IF-el is kezdhetem a mondatot, stb. stb.



2015. okt. 4. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A szórend a döntő. Pl.


The man in the park

is looking

strangely

at me.

2015. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Épp ezért kérdezem:)

Tehát hogy jönnek sorba a szavak, ha egész hosszú mondatot szeretnék alkotni. Nem tenném fel a kérdést, ha volna egy jó fordító a neten, de sajnos nem jól használja egyik sem a szórendet.

Ilyen nehézségű mondatra gondoltam:

"Az idő kint jó volt, hisz szépen sütött a Nap, Mrs. Smith térde érezte az időjárás változást."

2015. okt. 4. 16:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Jav: viszont Mrs. térde mégis érezte az időjárás változást.
2015. okt. 4. 16:03
 4/6 anonim ***** válasza:

The weather outside

was

fine,


since

it

was shining,


but

Mrs Smith's knees

bitterly felt

the change of the weather.


Ez a lényeg. Bizony tagolni kell!

Minn;l t0bb olvas'ssal lehet megszerezni ezt a tagolási készséget.

2015. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na erre voltam kíváncsi! Nagyon nagyon köszönöm! Azt elárulod nekem, hogy középfokú nyelvvizsgán a szóbeli részen ilyen mondatokat várnak, vagy azért ez már a felsőfokot súrolja?
2015. okt. 4. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Körülbelül ez a szint van már ott is, mint pl. az utolsó példában.
2015. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!