Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul itt valaki az online...

Tanul itt valaki az online eszperantó tanfolyamon?

Figyelt kérdés
Érdekel hogy Ti hogy haladtok, mennyire hibamentesen tudjátok csinálni a gyakorlókat meg a tudáspróbát! Én a 4. leckénél járok, de most egy kicsit leeresztettem, sokat hibázok!
2010. márc. 15. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem a kérdéshez kapcsolódik, de te melyik oldalon tanulsz?
2010. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezen:

[link]

Te is neten tanulsz valahol? Ha igen hol?

2010. márc. 15. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak 1 kérdés: minek tanulod? Sehol sem tudod használni...
2010. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jajj, hagyjatok már ezzel, meg van rá az okom hidd el! A főnököm fél évet adott hogy középfokú C nyelvvizsgát szerezzek, mert a diplomámhoz kell. Tanulmányi szerződés!!!
2010. márc. 15. 19:55
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ!

Azóta már túl vagyok a nyelvvizsgán is! Az írásbelim sikerült, a szóbeliből a labor viszont nem.... :( Nagyon le vagyok törve, mert azt sem tudom hogy gyakoroljak rá, hogy legközelebb sikerüljön!?!? A szóbeli részétől már nem félek, nem vészes, de a labortól nagyon....

Szerencsére a főnököm adott haladékot a következő nyelvvizsgáig, ami szeptemberben lesz, de ha az sem sikerül... :(

2010. júl. 28. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:

a labor azon mulik hogy mennyire érted meg a szöveget mikor először lejátszák, hogy miröl szól, aztán amikor elolvashatod a kéérdéseket akkor utána már az alapján kell figyelned a szöveget. Ehez én biztos hogy sokat olvasnék hosszabb szövegeket, pl. újságok. Van ott az eszperantó hu-n ilyen link gyűjtemény (meg persze az elektronikus könyvtár), és a wikipédai is, mert abban is nagyon sok szócikknek mg van az eszperantó változata. Sőt, ott többnyire a magyar váltlozata is megvan ugyanannak a szócikknek, szóval van segítség a fordiításhoz. Ez hogy olvassál és fordítsál szerintem azért jó, mert könnyebb lesz utána a hallott szövegre koncentrálni és megérteni, mert már lesz gyakorlatod benne.

Jaj, a youtube-ot el ne felejtsd, ott rákeresel hogy esperanto és rengeteg videó van, még olyan is ami feliratos eszperantóul. na ha előbb írásban, aztán youtube-al gyakorolsz, akkor szerintem nem kell tartanod a labortól.

2010. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!