Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt miért így mondják az...

Ezt miért így mondják az angolok? " We go to the movies"

Figyelt kérdés
Vagyis megyünk megnézni egy filmet. De akkor nem We go to see a movie? Mert magyarosan ez így olyan lenne, hogy megyünk a filmbe... :D És miért movieS minek oda s? Ez az egész tök fura.

2015. okt. 17. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy adott filmre megyünk, ha nem azt sugallja, hogy általában véve, mozizni megyünk, ma ez a program.

Meg ez így megengedi, hogy akár több filmet is megnézzünk, közben a szünetben együnk egyet, vagy a film közben meggondoljuk magunkat és átüljünk egy másik boxba, ez pld Amerikában legálisan szokás is a multiplexekben, egy jegy áráért.

2015. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

the movies = mozi

Innentől mit értesz?

2015. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát én úgy tudtam, hogy a cinema a mozi, a movie-t meg inkább a film-re mondják aztán ez bezavart, meg még az s is ott volt. Még most is inkább úgy mondanám, hogy We go to SEE/Watch a movie.
2015. okt. 17. 16:43
 4/12 anonim ***** válasza:
cinema britt angolul mozi, movie meg amerikai angolul
2015. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A movies különben a motion pictures-ből rövidült.
2015. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
We're going to the movies to watch a good movie.
2015. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért elég vicces olvasni is... Go to the movies to see a movie... :D Kissé lebutítottnak tűnik az amcsi verzió
2015. okt. 17. 18:26
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Google a barátod.

[link]

We go to the movies to watch a film.

2015. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Annyira unalmas ez a "google a barátod" szöveg, mint a Pesten hallottam facebook csoportban a " Az érzés amikor..." kezdetű posztok meg a " Nekem feldobta"...

Barátkozzon a googlével aki akar, aki meg nem ér rá ne írjon ide. :)

2015. okt. 18. 00:10
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Uuu egy pesten hallottamos :D *-*
2016. márc. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!