Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném angolból...

Hogyan fejleszthetném angolból a hallott szöveg értésemet?

Figyelt kérdés
10. osztályba járok jelenleg. Angolból szinte minden szót megtanulok naprakészen, minden szöveget megértek, lefordítok, tudok levelet is írni, stb. Viszont a hallott szöveg értésem egyenlő a nullával. Ha a tanár beszél angolul, akkor amolyan picit "magyarosan" ejti a szavakat, azt tudom követni, viszont amikor magnóról játszik egy beszélgetést, az szinte egy összefolyó maszlag számomra. Főleg, amikor háttérzaj van alatta vagy gyorsabban beszélnek a szereplők vagy ha telefonbeszélgetésről van szó. Ugyanez mondható el bármilyen angol tv vagy rádióműsorról, olyan, mintha képtelen lennék kivenni belőle a szavakat hallás után. Hogyan javíthatnék a hallott szöveg értésemen?

2015. okt. 20. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokat kell gyakorolni.
2015. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerezd be a hanganyagot és hozzá a szövegkönyvet, és otthon hallgasd újra úgy, hogy közben nézed is. Aztán újra csak hallgatva, akkor már meg fogod érteni, mit mond. Hozzászoksz az összevonásokhoz, elharapásokhoz.

Nézz filmeket angol felirattal, utána ugyanazt felirat nélkül.

Vannak az interneten is hallás utáni értéses feladatok, például [link]

2015. okt. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha pedig unod a hanganyagokat és feladatokat, hallgasd azt, amit szeretsz.. Sorozatok, filmek, rádió. Ajánlom például a BBC rádióit, hírektől kezdve rövid történetfelolvasások, beszélgetések, mindenféle szokott lenni ( [link] illetve sorozatokból például érdemes megnézni egy angol, illetve egy amerikait, így nem veszel el később az akcentusokban (a vizsgákon szeretik keverni az akcentusokat). Továbbá az interneten találsz rövid podcasteket is, stb. :) Én is úgy voltam, mint te, aztán egyszer eldöntöttem, hogy mostantól mindent eredeti nyelven nézek, és azóta még olyan nyelveket is megértek (mármint kiértem a szavakat, le tudnám írni, amit mondanak, például olaszból, németből, oroszból stb), amit nem is beszélek, és mind az angol érettségimen, mind a nyelvvizsgámon ez a rész lett a legjobb. Érettségiig van még 2-3 éved, addig simán felfejleszted a hallott szövegértésedet, a lényeg, hogy olyat hallgass, amit szeretsz, ami érdekel, az elég motiváló tud lenni!:) Sok sikert kívánok!
2015. dec. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!