Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam középfokú nyelvvizsgán...

Strangle kérdése:

Dexam középfokú nyelvvizsgán milyen leveleket kell írni?

Figyelt kérdés
Leiró, álláshirdetéses, panaszos, érdeklődő?:DD
2015. okt. 23. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy leíró fogalmazást és egy érdeklődő levelet kellett.
2015. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Remélem nekem nem lesz leíró.. :D
2015. okt. 26. 14:46
 3/3 anonim ***** válasza:

2 levelet kell írni: 1.leggyakrabban: munkára jelentkezős, panaszlevél, információkérés (kb. ebben a sorrendben) illetve nagyon nagyon ritka (szinte példa is alig van rá, hogy baráti levél kelljen, mert az kb. alapfokon is meglehet már írni ergo túl könnyű lenne, és B2 szinten ilyet már nem igazán tesznek bele.


a 2. fogalmazás leggyakrabban leíró fogalmazás, vagy egy élmény leírása pl: egy étteremről, egyik ismerősömnek egy állatkerti élményt kellett leírni 1.5 éve :) fontos a szókincs, hogy legyen benne élményszerűen összekapcsolt mondat (kohézió) illetve a nyelvtan természetesen. De az én tapasztalom az, hogy extra ritka szókinccsel le lehet venni az értékelőket a lábukról :P

2015. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!