Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meddig van időm nyelvvizsgára?...

Meddig van időm nyelvvizsgára? (felsőoktatás, időpontok)

Figyelt kérdés

Tavaly február 15. volt a jelentkezési határidő érettségire,iskolába. Akkor kell minden papírt leadni az érettségi bizonyítvány kivételével? Mi van akkor, ha februárra még pont nincs nyelvvizsgám, de szeretném, hogy kapjak többletpontot? Melyik hónapban lehet még kiegészíteni az adatokat? (Mert emlékszem, hogy volt valami pót időpont..csak nem tudom, hogy mikor).


A nyelvvizsgán az írásbeli, szóbeli egy napon van? Onnantól, hogy azok megvannak hány nap mire kapok róla papírt, amit be kell mutatni a fent említett kérdéses időpontban?

Lehet, hogy kicsit bonyolultan írtam. Fontos lenne a gyors válasz, köszönöm


2015. okt. 24. 18:51
 1/3 A kérdező kommentje:

Az oktatási hivatal oldalán találtam:

6. Tavaly szereztem érettségi bizonyítványt, most újra fogok érettségizni kémiából és biológiából. Az érdekelne, hogy ezek a vizsgák még nincsenek meg, így nem is tudom beírni a jelentkezési lapomra, akkor ezeket az eredményeket hogyan fogják figyelembe venni a felsőoktatási felvételi során?

A vizsgázók az „új" érettségi eredményeikről a tanúsítványt a május-júniusi vizsgaidőszak végén (ez általában június vége), a vizsgázó jelentkezését fogadó intézmény által szervezett eredményhirdető értekezleten kapják meg. Az érettségi eredményről kiállított dokumentumokat a felsőoktatási felvételi eljárás során meghatározott időpontig (ez általában július második hetének a vége) kell benyújtani (feltölteni) a felsőoktatási felvételi eljárás során meghatározott módon, és ebben az esetben az érettségi dokumentumban szereplő eredményeket figyelembe tudják venni.



Ez a júniusi időpont(június második fele) nyelvvizsga beadására is vonatkozik vagy csak az érettségire?

2015. okt. 24. 19:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Tavaly júl 9 volt a hiánypótlás határideje. A nyelvvizsga másolatát is eddig kell csatolni. Fontos, hogy ez nem lehet valami eredményigazolás vagy ilyesmi hanem csak a végleges formája. Hogy biztos legyél a dolgodban legkésőbb áprilisban menjél el nyelvvizsgára. A szóbeli általában nincs egy napon az írásbelivel, pár nappal előtte vagy utána van.
2015. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. okt. 24. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!