Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Shall vagy May? Hogy is van...

Shall vagy May? Hogy is van ez, angolosok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy jövőidejűséget fejez ki. De mikor használjuk őket? Mert végtére is ugyanazt jelentik, nem?

A shall, amikor valakinek kedvezni szeretnénk?

pl: Kinyissam az ablakot? ( Mert látom, hogy a padtársam fázik.)

A May esetében pedig.

" Kinyithatom az ablakot? ( Mert mondjuk nekem melegem van, de nem biztos, hogy másnak is melege van. Szóval a May-el inkább magunknak akarunk kedvezni? Vagy hogy van ez? )

A válaszokat köszönöm



2015. okt. 26. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Így van. May-jel inkább engedélykérés, shall-lel pedig felajánlás.
2015. okt. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vedd úgy, hogy az "inkább" szót bele sem írtam. :P
2015. okt. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Tehát amit írt előttem már valaki.

shall - felajnánlás (Kinyissam? /Óhajtod,hogy kinyissam?/ )

may - engedély kérés (Kinyithatom? /Nem zavar?/)

2015. okt. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
végtére is ugyanazt jelentik... juj. :)
2015. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mi olyan "juj" itt utolsó? :)
2015. okt. 26. 15:03
 6/13 anonim ***** válasza:
Can-nel is lehet kérni....
2015. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De a Can jelentésével tisztában voltam. Egyébként a Can az inkább azt jelenti, hogy "képes vagy" valamire, valamit meg bírsz csinálni. Tehát ha azt kérdezed pl egy állásinterjún, hogy bemehetsz e az ajtón, akkor a May az udvariasabb, formálisabb, mintha azt kérdeznéd, hogy Can i come in?
2015. okt. 26. 15:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi a juj? :) Hát nem volt egyértelmű, hogy az ugyanazt jelentik összemosás a juj? :) Elég nagy távolság van a javaslattevés és az engedélykérés között...


Hát, ezzel a kijelentéseddel sem annyira értek egyet: Can az inkább azt jelenti, hogy "képes vagy" valamire. Azt is jelenti, és engedélykérést is jelent. A may valóban formálisabb.


De ha már itt vagyunk, a határvonalak azért másutt sem élesek. :) Can és may egyaránt lehet lehetőség.

2015. okt. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ugyanazt írtam a Can-re, mint te...
2015. okt. 26. 18:17
 10/13 A kérdező kommentje:
De nem is a Can-re voltam kíváncsi, hanem erre a kettőre. A Can-el még mindig tisztában vagyok. Ha arra lettem volna kíváncsi akkor arról írom ki a kérdést.
2015. okt. 26. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!