Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC vagy ECL angol középfokú?

TELC vagy ECL angol középfokú?

Figyelt kérdés

Melyiknel egyszerűbb leszobelizni? Mennyire nehéz a TELC nyelvtana?

az ECL-t ismerem, azt már csináltam.



2015. nov. 1. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a TELC hallás utáni értés sokkal könnyebb, mint az ECL. Én próbáltam mindkettőt. A szóbeli nekem jobban tetszett a TELC-nél, bár nagyon hasonló volt a kettő. A nyelvtant hogy érted, hogy mennyire nehéz? Egyik helyen sem kérik keményen. Az ITK Origo az nyelvtan központú, szerintem ezek közül egyik sem az.
2015. nov. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ. :) akkor végül TELC nyelvvizsgád lett?

úgy tudom, hogy TELC-nél van nyelvtani feladatsor, arra értettem, hogy mennyire nehéz

2015. nov. 1. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
szia! Én is telcre megyek, egyáltalán nem vészes benne a nyelvtan, ezért választottam! :)
2015. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi az infót. :)

és miből készülsz?

2015. nov. 1. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

töltöttem le torrent oldalról jó sok telc feladatsort (az egyik a felkészítőkönyv új kiadása, másik a régi), meg twenty but one, meg b2 szókártyagyűjtemény. :D


Illetve levélíráshoz elkezdtem használni Némethné Hock Ildikó levelezésben segítő könyvét. [link]


Amúgy gyakorláson kívül nem tudom, hogy hogy lehetne még készülni. Én 20 nap múlva megyek, próbálok addig is angolul gondolkodni, motyogni magamban, angolul filmeket nézni, stb. Kicsit nehéz, mert mellette az egyetemen is zh-időszak van, de amikor tudok akkor angolozok, nyelvtant olvasgatok. Tervben van még egy gyors átfutás az English Grammar in use legfontosabb leckéin, de telcnél inkább a szókincs, meg a levél a legfontosabb.

2015. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjon bárki bármit, a BME a legjobb. ;)
2015. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
miért? számodra elképzelhetetlen, hogy ez egyénenként változik?
2015. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, nagyon hasznos volt! :)

a twenty but one nekem is megvan, bár még annyira nem néztem bele. én most ECL-es és TELC-es feladatsoros könyveket zsákmányoltam. :D

ne haragudj, hogy csak most írok, de hogy sikerült a vizsga? milyen volt? :)


a BME milyen? egyik ismerősöm olaszból csinálta azt, ha jól tudom, ő azt mondta, nem volt nehéz és meg is lett neki. :)

2015. dec. 11. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!