Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan javíthatnák magam a...

Hogyan javíthatnák magam a kiejtésemen?

Figyelt kérdés

Angolt tanulok, s szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni télen, ha lehet külön tanár segítsége nélkül. Németből sikerült magamtól, de akkor legalább még a suliban is tanultuk, s ott azért beszéltünk és hallgattunk németül.

Most viszont már suliban nem tanulok nyelvet, munkahelyen is időnként akadok össze angollal, de inkább csak írásban...

Amiket korábban tanultam tudom, hogyan, de amikor most jegyzek meg új szavakat nem vagyok biztos a helyes kiejtésükben.

Ötletek? Tapasztalatok?

Köszi


2008. szept. 11. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd angolul a filmeket (magyar felirattal), néha nézz CNN-t vagy BBC-t és próbáld meg megérteni. Még a zenehallgatás is jó módszer lehet. Keresd meg a kedvenc számaid szövegét a neten, aztán úgy hallgasd, hogy közben nézed leírva is.
2008. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
esetleg olyat nem tud valaki a neten, hogy a keresett szó kiejtését meg lehet hallgatni is?
2008. szept. 11. 22:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ezt:

[link]

2008. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oh köszi, azt hiszem ez jó is lesz nekem a gondomra
2008. szept. 11. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát első körben én azt javasolnám, hogy a nyelvvizsgán írd azt, hogy "javíthatnék" a "javíthatnák" helyett. De elfelejtheted pl. az "innák", "dugnák" és a többi "nák" típusú szót is. :)


Amúgy a javaslatom az egynyelvű szótár (pl. Oxford Advanced Learner's Dictionary) használata, amiben tuti, hogy helyesen szerepelnek a fonetikus szimbólumok. Ezeket pedig megismerheted a szótár elején található leírásokból.

2008. szept. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

Ja, ha nem lenne tiszta:

a fonetikus szimbólumokkal írják le, hogy hogyan kell kiejteni egy szót.

2008. szept. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
interneten még van sztaki szótár is,ami szintén hangosszótár.
2008. szept. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A startlap.hu szótára is olyan hogy kiejti:)
2008. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!