Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy német szintfelmérőn...

Egy német szintfelmérőn milyen kérdésekre számíthatok? mik kerülhetnek elő?

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Alap nyelvtan dolgok, szavak. Névelő ragozás, szavak sorrendje, ilyenek.
2015. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2015. nov. 1. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem tavalyról az a tapasztalatom, hogy semmiféleképpen ne magold be az önéletrajzodat németül, vagy hasonlók.

Én sajnos ezt tettem, és nem is vettek fel oda ahová szerettem volna.

Volt olyan, hogy egy adott szöveget kellet lefordítani németről magyarra, vagy németül kellet beszélni képekről (pl.:olyat képzelj el, hogy egy kislány mossa a fogát, vagy gyerekek a karácsonyfa alatt ajándékot bontanak stb.), volt olyan is, hogy német nyelven kellet beszélnem a kedvenc ünnepemről, hogy mi a menü nálunk ekkor..., szerintem a legnehezebb az volt, amikor kaptam egy kis magyarnyelvű szöveget, melyet úgy kellet németül előadnom a tanárnak, mintha ő lenne az anyukám.

Az én lapomon valami ilyesmi állt, hogy az osztályommal megyünk Bécsbe, egy adventi vásárt megnézni, ez ennyibe fog kerülni, megy még a barátnőm is...

Arra számíts, hogy az utasításokat is németül fogják elmondani

Sok sikert!

2015. nov. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. nov. 1. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!