Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom angolul kifejezni...

Hogy tudom angolul kifejezni a következőt? :

Figyelt kérdés

1, A család alap egysége a társadalomnak. Család nélkül nincs társadalom. Szülőknek a feladatuk a gyerekek felnevelése, a gyerekek kötelessége pedig az idősek segítése.


2, Türelmes vagyok mert így neveltek. (I am calm,..)


Kérlek segítsetek!



2015. nov. 1. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

1. The family is the basic unit of society. Without the family, society cannot exist. It is the task of the parents to raise their children, and the duty of the children to help the elderly.


2. I am patient because I have been raised to be patient/because I have been raised that way. (A calm inkább azt jelenti: higgadt. Az utóbbi verzió nem adja át szerintem olyan jól az eredeti mondat jelentését, de ha el akarod kerülni a szóismétlést, ez a legjobb, ami eszembe jut.)

2015. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Hálás vagyok!
2015. nov. 1. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!