Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olyanok jelentkezését várom,...

Olyanok jelentkezését várom, akik Diplomamentő Programban vették részt, vizsgázni már voltak, sikertelenül! A képzés során miket tapasztaltatok? Úgymond milyen szájízzel "szálltatok" ki a programból? Mit fogtok csinálni?

Figyelt kérdés
A mi csoportunk tanfolyama szeptemberben ért véget. Szeptember végén mentünk vizsgázni. A 13 fős csoportból egy ember tett eredményes vizsgát, viszont ő már a képzésbe való belépéskor is megközelítőleg nyelvvizsga szinten volt, tehát nem az oktatáson való részvétel miatt szerezte meg a B2 vizsgát. (Elég sokszor hiányzott is, ennek ellenére ez nem vetett vissza a teljesítményéből.) Olyan tanárnőt kaptunk, akinek ez volt az első csoportja, koncepció és mindenféle ütemterv megléte nélkül folytak az órák. A képzés több, mint a fele értelmetlenül "elfolyt", ahelyett, hogy specifikusan a nyelvvizsgára készített volna fel. Erre a végén jöttünk rá és kristályosodott ki a véleményünk ezen a téren. 2015.12.31. napjáig kell bemutatnunk a nyelvvizsgát, nyilván mindenki pánikban van, mert decemberben ugyan van még egy vizsgalehetőség, viszont, ha nem sikerül, akkor a szerződésben foglaltak szerint 130 ezer forintot visszafizetésére köteleznek minket, mindamellett legrosszabb esetben ott van még a két eredménytelen vizsga díja 2x30,000 Ft. Tehát a legborúlátóbb forgatókönyv szerint majd 200 ezret fizetnénk vissza és még a diplománkat sem kapjuk meg, kvázi ott leszünk, ahol a part szakad. Persze, szépen kikozmetikázott adatokkal és statisztikákkal lehet példálózni, hogy mennyi ember sikerrel vizsgázott és ezáltal a diplomájához jutott, a valóság azonban ennél árnyaltabb és mást mutat.

2015. nov. 4. 08:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, meg kell tapasztalni a Sötét Oldalt is.
2015. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Ez irónia lenne a sötét oldal? Egyáltalán nem kellene más kárán ironizálni, valahogy nem tudok nevetni rajta. Nem kedvelem a Star Wars című filmet, szóval valószínűleg nem lennénk jóban.

10-es számú válaszolónak: újságírást tanultam, azzal szeretnék foglalkozni, illetve riporterként dolgozni, rádiós műsort vezetni....

2015. nov. 6. 19:53
 13/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezekhez leginkább protekció, ismertség, no meg főként hosszú nyelv kell, végzettség egyáltalán nem. Az se árt, ha jól nézel ki és lehetőleg nő vagy, valamint önmagad professzionális prostituálása sem elhanyagolható szempont. De én tényleg sok sikert kívánok, akárhogy is lesz, legyen meg a te akaratod :D


Egy sorstárs

2015. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Most azt tervezzük, aztán holnaptól már meg is valósítjuk, hogy tanárhoz fogunk járni. Mondjuk heti 1 alkalommal, mert ennyit engedhetünk meg magunknak. Meglátjuk, mire megyünk vele. Azért én napi szinten próbálok angolozni, sorozatok, hangoskönyv, cikkek.


Az utolsó hozzászóláshoz, protekció szükséges valóban. Ugyanis tudok olyanról, aki a Blikknél dolgozik és érettségivel rendelkezik, szakirányú végzettség semmi. Ígérgetéssel már találkoztam számtalan alkalommal. Aztán semmi nem történt. Ja és fiú vagyok nem lány, jóképű, de sokra nem megyek vele. :D :(

2015. nov. 9. 09:30
 15/19 anonim ***** válasza:

Ja hát ha nő lennél, nem nagyon kellene a megélhetéssel törődnöd..:D

Blikkhez mondjuk érettséginél több nagyon nem is kell, de az a szomorú, hogy gyakorlatilag nívósabb helyekre se igen.. a végzettség csak sokadrangú dolog már a mai világban, és ez egyre inkább így lesz..


Angolhoz visszatérve a nyelvtanon erősíts inkább, mert a listeninged és speakinged jó lett múltkor.. de a tanár az mindenképpen jó ötlet, ha tehetitek még menjetek gyakrabban, inkább éljetek addig kenyéren és vízen, mert ha megint bukta lesz vizsgán, akkor esélyes, hogy amúgy is azon kell majd egy ideig..:d

2015. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

ez de gáz már.... mármint ez a DM program!

nekem is problémáim voltak annak idején,ami a shit iskolai oktatásra és a shit mostani divatos könyvekre vezethető vissza.


nekem annak idején jól jött volna egy ilyen program. emlékeim szerint én is kérdezősködtem, hogy mi merre mennyi,de mivel spéci (nem ált. nyelvvizsga kellett) így esélyem sem volt rá, de olvasva az élménybeszámolódat,mondjuk nem is sajnálom hogy kimaradtam. :-)


english grammar in use-t ajánlanám (kék színű intermed részét) 1 hónap alatt át tudod venn ha napi 3-4 leckét magolsz be belőle (ez kb 6-8 oldal) ez nagyon megnyomná a nyelvtanodat


felejtsd el a sorozatokat! meg a filmeket! AZ csak időhúzás!

van már net rajta sok course book plusz mp3. töltsd le őket és nyomtasd ki a könyv hátulján lévő listeninghez tartozó írást! (pár oldal) majd elementary-tól kezdve haladva az advent-ig egyenként először hallgasd meg papír nélkül, próbáld megérteni, aztán másodjára kövesd a szemedel a szöveget ( 1 coursebook általában 15 lecke, hallgass meg 4-5 leckét egy nap: reggel kezd 1-el majd azt hallgasd meg minimum 5x..és így tovább...késő éjszaka pedig az aznapi összeset egyszer papír nélkül). . általában 5 szint van, jó ha eljutsz az adv.ig így akkor már több esélyed van a listening-en. :-)

( mire én erre rájöttem, hát ne tudd meg...)

vannak különböző szintű angolnyelvvizsgák (szintén neten elérhetőek) ahol különböző szintű nyelvvizsgákhoz tartozó listening is van, na azokat nyomasd végig,ha már úgy érzed képes vagy rá.


levél íráshoz pedig fenék kell meg nyelvtan. vannak mondatfordulatok azokat magold be és nem lesz gond.



esetleg álljatok össze mind a 14-en és keressétek fel a tanfolyamszervezőt mondjátok el neki azt amit ide is írtál,és azt is hogy kezdő volt a tanár, amiről ti nem tehettek és zsaroljátok meg, hogy ha nem kaptaok külön ingyen órákat más profi tarártól abból az iskolától, akkor balhé lesz és feltölitek a fb-ra a sztorit az iskola nevével, és biztoslehet benne hogy az imidzs vesztéssel jár majd nekik... :-)

2015. nov. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A Diplomamentő Programban részt vevők figyelmébe ajánlom:


[link]


[link]


Már jóideje érlelődik bennem a kétely a sikeres zárást illetően, ahogy elvétve olvastam ezt-azt és a tapasztalataimat nézve is, s ezek az írások csak még inkább megerősítenek és további aggodalomra adnak okot..

2015. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 mankip válasza:
Végül sikerült a decemberi vizsgad? Nekem is az lett meg, oktoberben nem sikerult, bar akkor is csak 1-2%-on mult. Szobelim akkor 59%lett. En is diplomamentis voltam. Mi kertunk par het utan uj tanart, es velem ket kivetelevel mindenki megcsinalta a sikeres vizsgat. Az elso tanarunk nekunk is alkalmatlan volt.
2016. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem voltunk vizsgázni Decemberben.... A mi csoportból a volt csoptársammal végül úgy döntöttünk, hogy hanyagoljuk is az EURO-t, mert nekünk nagyon nem bejövős... Illetve úgy módosítottuk a dolgot, hogy írásbeliből TELC-re megyünk, a szóbeliből pedig EURO-ra, mert ott legalább lehetünk egymás vizsgapartnerei.... Tök jó neked, hogy sikerült a vizsgád!
2016. jún. 22. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!