Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A jelentkezési lap kitöltéseko...

A jelentkezési lap kitöltésekor már meg kell lennie a nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés

Debrecenbe szeretnék tovább tanulni az egyetem Agrár részlegén.

AZ Angol nyelvvizsgám azonban még csak a magántanár fázisban tart. Szerintem szükségem lenne még 1-2 hónapra hogy elmehessek.A probléma ott kezdődik hogy állítólag február 15.-ig le kell adni a jelentkezéseket.

A kérdésem az volna, hogy be írhatom e hogy rendelkezem nyelvvizsgával, ha tudom hogy márciusban megyek és valószínű sikerülni fog?

Azt hallottam hogy sokan úgy szokták hogy beírják hogy van, és mire az egyetem ténylegesen ellenőrzi hogy van e, illetve meg kell adni a nyelvvizsga kódját, már tényleg lesz.

Ha meg addigra sem sikerül és "lebukik" az illető akkor úgy számolják a pontot mintha azt írta volna hogy nincs.



2015. nov. 4. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell meglennie, júliusig van lehetőség hiánypótlásra, vagyis legkésőbb április elején kell nyelvvizsgázni. Az egyetem nem ellenőriz semmit. A felvételit a felvi.hu honlapon keresztül bonyolítja az állam, az ő stábjuk ellenőrzi a dokumentumokat. Értelmetlen lenne beírni, hogy van nyelvvizsga, hiszn ez az igazoló okirt nélkül semmit se ér.
2015. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
NE írd be, hogy van nyelvvizsgád, ha nincs. Hiánypótláskor automatikusan számolnak vele, ha beküldöd a képét.
2015. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell előre beírni sehova. Nekem is úgy volt, hogy februárban beadtam a jelentkezést, akkor még nem volt meg a nyelvvizsgám. Nem is tüntettem fel. Áprilisban voltam és sikerült is, júniusban lett meg a bizonyítvány. Akkor feltöltöttem.


Tök hülyeség ilyeneket előre felvinni. Aki rögtön érettségi után megy egyetemre azoknak sincs meg akkor még az érettségi amikor a jelentkezést beadják. Nincs ebből gond. Ha jól emlékszem július 10-ig kell mindent feltölteni.

2015. nov. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyárig van hiánypótlás... (ilyenkor még ugye érettségi sincs általában. )

Azt hiszem áprilisba kell legkésőbb elmenni nyelvvizsgának (és sikerülni kell), hogy tud pótolni és beleszámítsák. Ha nincs nem számolják.

2015. nov. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!