Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben a magyarok miért...

Németben a magyarok miért mondják rengeteget, hogy "ich" "ich"? Minden mondatuk ezzel kezdődik. Hogy lehet ezt elhagyni?

Figyelt kérdés
Magamon is ezt vettem észre. Németek, osztrákok elvétve mondják csak. Hogy kéne helyettesíteni vagy másképp mondani? Nem lehet csak úgy kihagyni a mondatból?
2015. nov. 5. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden mondatba kell alany, röviden ezért. Helyettesíteni nem nagyon tudod, esetleg kiemelhetsz valamit a mondaton belül, és akkor nem ich-el kezded a mondatot.( Nyilván csak akkor kezdik ich-el, ha az adott mondatban ők az alanyok.)
2015. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Közelmúlt esetében könnyen ki tudod hagyni, bár ez inkább a konyhanyelvet jellemzi. Pl. Ich habe das nicht gewusst (Én azt nem tudtam) helyett azt mondod, Habe das nicht gewusst (Azt nem tudtam). De ha nagyon menő akarsz lenni, elég ha azt mondod: Keine Ahnung (Fogalmam sincs). Majd figyeld meg a reakciókat :D

Ha gyér az ember szókincse, akkor gyakran szerepel az Ich, ha csak nem a konyhanyelvet használod.

Egyébként jelen időre is alkamazhatod: pl. Ich erinnere mich helyett Erinnere mich. (Én emlékszem/ Emlékszem)

Ha menő bajor akarsz lenni, akkor ajánlom a zwo (kettő), füfzen (tizenöt), wiederschauen (viszontlátásra) stb. kifejezéseket.

2015. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ich möchte.. ezt is hallom boltban valahol, szinte 100% h magyar. Osztrákok valahogy teljesen máshogy mondják.
2015. nov. 5. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Ich möchte helyett mondhatod azt is, hogy Bitte ein(e/en)
2015. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert aki idegen nyelvként tanul egy nyelvet, az az irodalmi nyelvet tanulja, a nyelvtanilag helyes változatot, és igyekszik is a lehető leghelyesebben beszélni.


Az meg egy másik dolog, hogy az anyanyelvi beszélők szlengesen beszélnek, a tankönyvi formától eltérően.


Ezzel nincs semmi gond, sehol nem fogják hülyének nézni a magyart, mert helyesen beszéli a nyelvet. Aki meg hosszútávon él anyanyelviek között, arra előbb-utóbb maguktól ráragadnak a szlenges, inkább beszélt élő nyelvben jellemző formulák.

2015. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!