Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítsen valaki megérteni...

Segítsen valaki megérteni nekem a német sich lényegét. Hogy van? Egyedül tanulok de nem "akad " meg. Csomót utánaolvastam példamondatokat megértem de miért van benne, miért nincs?

Figyelt kérdés

#a németben
2015. nov. 10. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

A sich egy visszaható névmás, ha nagyon le akarjuk fordítani, akkor a legtöbb esetben az engem, téged, minket, nekem, nektek.... stb. névmásokkal fordíthatjuk. Van, amikor az dönti el az ige jelentését, hogy ott van-e mellette a sich.

Írok néhány példamondatot. Fontos, hogy a sich-et ragozni kell a személyhez igazítva.


Er wäscht = Ő mos (valamit, bármit).

Er wäscht sich = Ő mossa magát = Mosakszik.

Ich wasche mich = mosom magamat = mosakszom.

Du wäschst dich = te mosod magad = mosakszol.


(Értelemszerűen a középső oszlop az a szószerinti fordítás, hogy megértsd a sich lényegét.)


Vagy pl.: kämmen - fésülni, de sich kämmen - fésülKÖDni


Van, amikor nem lehet ilyen szépen fordításokkal levezetni, egyszerűen meg kell tanulni, hogy bizonyos igékkel együtt jár a sich. pl. örülni - sich freuen.


Én örülök - Ich freue mich.

Te örülsz - Du freust mich. stb.


Szerintem hamar megérted, és utána nem lesz gondod vele. :)

2015. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a "te örülsz" az természetesen "Du freust DICH" :)
2015. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi de még maradtak sötét foltok...
2015. nov. 10. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon sok mindenre használjuk a sich-et. Nem lehet egy válaszban összefoglalni minden használatát, de ha felteszel konkrét kérdéseket, vagy konkrét mondatokat, amelyikben nem érted, miért van ott, akkor megpróbálom elmagyarázni. :)
2015. nov. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pedig a magyarban is van
2016. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Borotválkozni

(sich rasieren)

2016. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!