Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tevődik össze egy angol...

Hogy tevődik össze egy angol mondat?

Figyelt kérdés
Mindig amikor tanulok valami újat nem tudom hova tenni, tudtok valami leírást erről hogy ,miután mi jön egy angol mondatban?

2015. nov. 11. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Ez az alapszórend, ahol NP=NounPhrase, VP=VerbPhrase, Adverbs=Határozók(Mód, Hely, Idő):


NP + VP + NP + Adverbs (Manner + Place + Time)


I / like / European soccer / very much / these days.

2015. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak még példák:

[link]

2015. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Ezekkel az NP-kkel nem megy semmire a kérdező. Alap kijelentő mondat: Alany-állítmány-tárgy (ha van)-határozók. Az időhatározó az elején is lehet. Az alanynak és a tárgynak is lehetnek jelzőik (minőség, mennyiség, birtokos).

Every morning my little daughter eats 5 big sandwiches in the living room.

2015. nov. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A hármas összefoglalása tökéletes. Zárójelben csak annyit, hogy a magyar automatikusan alany-állítmányt mond (én is így tanítom), de az angol "képletből" (S-V-O-Adv) látszik, hogy az angolban az állítmány ige, vagy a létige, vagy főige, de ige.

(S: subject/alany -- V: verb/ige -- O: object/tárgy -- Adv: adverbs/határozók)

2015. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Kissé más a véleményem, miután az angol mondat #1 szerinti struktúrája sajnos pontosabb, mert amikor mi állítmányt mondunk magyarul, akkor az az angol mondatban állhat egy VP-ből és egy NP-ből. És Vp ugye kötelező, míg a magyarban az állítmány nem fedi kle ezt a kötelezőséget.
2015. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(szerintem elkezdtem írni Savitar előtt, de közben dolgoznom kellett :D )
2015. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Ha kijelentő a mondat (tehát nem kérdő vagy tagadó), akkor a legfontosabb, hogy az alany után ige álljon, ez a két szó ebben a sorrendben kövessék egymást, pl.


I am ...

He reads

Peter reads

They have ...

My brothers have ...


A lényeg, többféle szerkezet és igeidő van az angolban, mindegyiknél meg van adva, hogy hogyan képezzük. Így pl. a to be, to have alakjait meg kell tanulni, be kell gyakorolni. Aztán ott van az egyszerű jelen idő, folyamatos jelen idő, ezeknek is meg kell tanulni, be kell gyakorolni a képzését. De a lényeg tényleg az, hogy az alany (ami lehet pl. I, you, he, my brother, Peter, Mary, they) után jöjjön valami ige. Ez az ige lehet pl. a "have", "has", "am", "is", "are, mindig attól függ az alakja, hogy mi az alany.


A többi mondatrész általában az alany+ige után jön, pl.:


I am here.

You are there

Peter has a book.

They have a sister.


Röviden ennyi bevezetőnek. Nem tudom, pontosan mi a kérdés, ami nem világos.

2015. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. nov. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!