Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a jobb megoldás nyelvta...

Melyik a jobb megoldás nyelvtanulás szempontjából? Érveljetek! Alább írom.

Figyelt kérdés
Magyar vagyok, és gondolkodom azon, hogy angolul, vagy németül tanuljak. Egyszerre csak egyet akarok, de azt elég jól. Azt mondtam, a német kiejtés és íràs elég könnyű szàmomra, és Németorszàg is közel van. Itthon beszélik. Mad azt mondtam: angolul mindenről van info. Sokan beszélik és elsődlegesen ezt a nyelvet hangsúlyozzàk. Ezt anyelvet viszont a kiejtés és íràs miatt nem könnyű magyar emberként elsajàtítani első làtàsra/hallàsra. Amerika és anglia sincs közel. Na de hogy ha nem utazok sehova, itthon melyiket tudnàm jobban hasznosítani? Köszi a tapasztalatot.

2015. nov. 16. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ma már egyikkel sem emelkedsz ki, de még akkor sem nagyon, ha mindkettőt beszéled. A magyar középiskolások nagy része ezt a két nyelvet tanulja.


Én egy kelet-magyarországi fürdővárosból származom, itt a német az, ami elengedhetetlen az elhelyezkedéshez. Ha pedig belelapozol a profession.hu kínálatába, láthatod, hogy Budapesten minden 2. álláshoz az angolnyelv-tudást kérik.


Úgyhogy ez nagyon sok mindentől függ. Én azt mondom, az angol elengedhetetlen a mai világban, de nem elegendő. Ha lehet, tanuld mindkettőt, azzal segítesz a legtöbbet magadon.

2015. nov. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos vàlaszod. Jöhet még.
2015. nov. 16. 17:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne egyszerre tanuld őket-először az angolt, aztán a németet. Ha mindettő megy perfekten, írj privibe, évi 20-28000 Euros állások várnak rád itt külföldön.
2015. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!