Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a velemenyetek a euroexam...

Mi a velemenyetek a euroexam B2-es angol nyelvvizsgarol?

Figyelt kérdés

Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban? Milyen nehezsegu? Tenyleg lehet mindenhez hasznalni mar a szotart? :)

Koszonom a valaszokat elore is!



2015. nov. 16. 21:56
 1/5 anonim válasza:
Ez ugy tudom a ketnyelvu.Nehezebb a forditas miatt mert gyorsan kell kiagyalnod a valaszt es nem ronthatsz a papiron.A masik resze sem konnyu (szerintem) mert a szovegek felet ki kell szotarazni a megerteshez (bar amugy sem fogod tudni kiszotarazni annyi ido alatt,de nagyjabol megerted mirol szol mar az is jo. Ugy emlekszem vegig lehet hasznalni.
2015. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! En ugy tudom,van olyan is ahol nem kell forditani
2015. nov. 19. 12:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem a ketnyelvut csinaltam. A szovegerteshez sokat gyakoroltam az euroexam munkafuzetbol es honlaprol, szval az jol ment(a listeninghez kepest). A szotaramba minden betuhoz jeloleseket raktam, hogy gyorsan megtalaljam azt ami kell. Szovegertesnel nagyon oda kell azert figyelni, mert 1 szo megvaltoztathatja az egesz mondat jelenteset. A writing szerintem nem volt vészes, azt is a gyakorlas miatt tudtam szerintem. A listening...hat nem hazudok, eleg rossz lett. Egy magnot raktak ki az ehesz hallgatosagi terembe es en leghatul uktem. Visszhangzott, halk is volt...otthon masok voltak a korulmenyek..de szerencsere a tobbi resszel kompenzalni tudtam:)

A listening utan a speaking mar egy levezetes volt nekem. Arra is munkafuzetbol meg honlapos feladatokbol gyakoroltam.

Igen, ha jol emlekszem mindenhol lehetett szotart hasznalni. Szerintem menj fel a honlapukra, ott minden fenn van.:)

2015. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Semmiképpen sem ajánlom az Euroexamot... Az alapfokú az felel meg a középfoknak, a középfok pedig erős C1. Most voltam 19-én mindenki fel van háborodva, el lehet olvasni az euroexam fórumán, hogy mennyien kiakadtak. Undorító amit ott levágtak nekünk. Arról nem is beszélve, hogy mennyien estek el így diplomától, munkától, tanulástól...
2015. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nagyon egyszerű kis gyakorlással simán át lehet menni. Ha nem kétnyelvűre mész akkor nem kell fordítani. A readingnél végig használhatsz szótárt, de nélküle is elég jól érthetők a szövegek.A listeningben mindig van egy nehezebb rész de annyit össze tudsz rakni hogy meglegyen ez is.És itt is használhatsz a végén szótárt. A writing szintén egyszerű, szinte erőlködni kell hogy ne legyen több szó a kelleténél, a 2. levélnél meg választhatsz 3 közül. A szóbelin az első rész nehézsége attól függ hogy milyen témát kapsz, vannak nehezebbek meg nagyon egyszerűek is, a páros rész simán betanulható, a képleírásra előtte kapsz időt meg szótárazhatsz, a szituációk szintén nem bonyolultak. Az egész sok gyakorláson múlik, főleg hogy ismétlik a feladatokat, ismerőseim kapták ugyanazokat mint én egy évvel előttük, ezért nem árt végigoldani minden feladatsort amit csak találsz. Annak idején az angol tanárom ajánlotta, hogy elvileg ez a legegyszerűbb, szerintem érdemes megpróbálni :)
2015. dec. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!