Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán a lévélírásnál a...

Nyelvvizsgán a lévélírásnál a Dear Sir or Madam-ot, vagy a Dear Sear/Madam-ot használjuk, a levél végére pedig a családi nevünket írjuk előre, vagy a keresztnevünket angol forma szerint?

Figyelt kérdés
TELC nyelvvizsgára megyek és az érdekelne leginkább.

2015. nov. 20. 12:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Sear? Az egy csöppet mást jelent...


Dear Sir or Madam kezdésnek, végére Yours faithully után Keresztnév majd vezeték.

2015. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy holnap megyek én is. Sok szerencsét! :)
2015. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
énis holnap, parázok is rendesen :S
2015. nov. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsi, elírtam, valóban Sir akart lenni. :)

Hát igen, izgulok nagyon. A szóbelim már megvan, nekem az mindig könnyebb, mint az írásbeli.


Sok sikert nektek is!

2015. nov. 20. 13:31
 5/22 anonim ***** válasza:

de jó!!: ) én komplexre megyek, szóval délután lesz a szóbeli is. kicsit parázok, hogy nem fognak eszembejutni alapvető dolgok, vagy hibásan beszélek :S a listening mindig 80-100% között van, de nagyon félek, hogy a szóbeli részével lerontom :/


sok sikert, várhatjuk majd együtt az eredményt :)

2015. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Kérdező: Szóbelin melyik két prezi közül választhattál? :)
2015. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nekem Origóból van meg a szóbelim, amit 6 évvel ezelőtt tettem le és már sajnos nem emlékszem a témára amiről kellett beszélnem. Kimentem utána külföldre, ezért nem is tettem még le az írásbelit.


Majd írjátok meg az eredményt, én is leírom. :)

2015. nov. 20. 14:38
 8/22 anonim ***** válasza:
Én is holnap megyek, de a szóbelim már nekem is meg van. Remélem sikerülni fog végre. Szerintetek melyik feladat fajták nehezek?
2015. nov. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a nyelvtani lesz nehéz, legalábbis nekem. Az a baj a Telc-es vizsgával,hogy kevés idő van mindegyik feladatra én meg szeretek szöszmötölni a feladatokon, meg átnézni többször, de nem nagyon lesz idő rá. Ráadásul a szövegértésnél hosszúak a szövegek is.
2015. nov. 20. 15:19
 10/22 anonim ***** válasza:
ilyet lehet, hogy a szóbelid origós, az írásbelid telces?
2015. nov. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!