Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így helyes? (angol, lent)

Ez így helyes? (angol, lent)

Figyelt kérdés
Am I the only one around here, who, as a girl, in mornings ready inside 30 min? :D :D Köszi a válaszokat előre is :D

2015. dec. 8. 14:56
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Én így írnám:

Am I the only girl here who can be ready in 30 minutes in the mornings?


A "ready" nem ige, tehát kell elé valami mindenképp.

A "mornings" elé "the" és az "inside" helyett is jobban hangzik az "in" szerintem.

2015. dec. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ^.^
2015. dec. 8. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Am I the only one around here who, as a girl, can get ready inside 30 min in morning?
2015. dec. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: neked is nagy köszi ^.^ :)
2015. dec. 9. 02:23
 5/7 San Bernardo ***** válasza:

No. 1. válaszoló korrekt.

Alapjában a mondat szigorú értelemben nyelvtanilag helytelen.

Azonban a filmekben és dalszövegekben egyáltalán nem a nyelvi helyességet követik.

Kérdés, hogy ezt a szöveget te magadtól kívánod-e írni, vagy idézel valahonnét. Ha idézel, akkor úgy, ahogy az eredeti.

Ha viszont magadtól írod, helytelen.

Itt a "who, as a girl" után jönnek a gondok, és számos javítást fogsz kapni, mert nem teljesen világos, mi a mondandód.

Ha a magyar értelme az, hogy pl.

"tényleg én vagyok az egyetlen nő, aki reggelente 30 percet kér?", mert az általad leírtaknak több értelme nincs, lehet, hogy más az akaratod. A "mins" elsősorban "minutes" tehát percek. Ha te azt gondolod, hogy ez "minimum", az teljesen más fogalmazást igényel.

Ha választ akarsz, kérlek írd le magyarul először, mert így nem csak zavaros de kétértelmú is.

2015. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magyar fordítás: Én vagyok az egyetlen nő, aki reggel 30 percen belül elkészül? :)
2015. dec. 10. 09:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Én vagyok az egyetlen, aki nő létére reggel 30 percen belül elkészül?
2015. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!