Japán nyelvkönyv?

Figyelt kérdés

Nekem iskolában fő idegennyelvem a japán és a Minna no Nihongo-ból tanulunk (nem az angol, hanem a teljesen japán, régebbi verzióból)

Mivel nem igazán vagyok nyelvkönyv szakértő, itt kérdezem, hátha valaki ért hozzá:

Mennyire jó ez a könyv? Vagy esetleg érdemesebb lenne emellett (mert ugye én ebból írok dolgozatokat) otthon más könyveken is átrágnom magam?



2015. dec. 11. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Különösen választott az iskolád, mert a Minna no Nihongo nem a legjobb. Sok negatívumot olvastam róla, aztán én magam is beszereztem: tényleg vannak hiányosságai.

Én csak a szokásos Genki/Dekiru párost tudom ajánlani. A Dekiru nyelvtani magyarázatai elég jók(csak sajna feladat nincs benne sok). A Genki magyarázatai is nagyon jók(ha tudsz angolul), ráadásul abban már megfelelő mennyiségű feladat is van.


Bár Magyarországon kevésbé ismert, de nekem tetszik a Nihongo Sou Matome nevű nyelvkönyv is, azt is érdemes megpróbálni.

2015. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor be fogom szerezni azokat is. :)
2015. dec. 11. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyit szeretnék hozzátenni a témához, hogy én a Minna no Nihongoból tanultam M.o-on és Japánban is, és én nagyon elégedett voltam vele; szerintem a témák és nyelvtani szerkezetek nagyon jól, egymásra épülve, fokozatosan jöttek, és sok volt benne a gyakorlás.

A könyvhöz tartozik angol nyelvű nyelvtani magyarázó is, plusz sok videó, hanganyag, kiegészítő gyakorló könyvek (pl. kanji, fogalmazás).


A Dekiru-t is ismerem, sok minden tetszik benne, elsősorban a kulturális sztorik és az életszerű minta-párbeszédek, amely tekintetben a Minna hiányosabb, de tényleg nagyon kevés a Dekiru-ben a gyakorló feladat.

Ja, de a nyelvtani magyarázata nagyon jó, meg a táblázatai is.


Szóval így elsőkézből ismerve a Minnát, én azt mondom, szerintem nagyon hasznos, hatékony tankönyv, én mindenkinek csak ajánlani tudom.

Ugyanakkor sok szókincset a Dekiru-ből szedtem össze, azzal érdemesnek tartom némileg kiegészíteni.

2015. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki jót is mond a Minnáról :D


Egyébként sajnos nincs túl sok választási lehetőség. A nyelvtanulók 90%-a ezt a három könyvet használja, ezeken kívül még talán nyelvtanulós weboldalak vannak, meg pár olyan tankönyv, amit csak a haladók használnak általában.

2015. dec. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!