Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szenvedő szerkezetbe kellene...

Szenvedő szerkezetbe kellene tennem ezeket a mondatokat, valamelyik megy, valamelyik nem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

They were looking for the key.

Somebody was waiting for you.

They are building a new house.

The waiter is bringing the menu.

Somebody has left the door open.

Have you ironed your dress yet?

They had set all the things right by the time i got back. She had baked the cakes by dinner-time. They will have packed all the things by then. The doctor will have examinded the children by noon.

The dentist is filling his tooth.

She was washing the baby.

She gave Tom an interesting novel.

They showed the lady the way to the station.

We turn on the light when it is dark.

Many people read this newspaper.

They will meet you at the station.

They will look after the dog well.

Bad weather has put off our trip.

Who has given you this book?

They made fun of him.

They didn't take any notice of us.

We lost sight of the boat.

Who took care of little Jim?

Who discovered the South Pole?


Előre is köszönöm!



2016. jan. 2. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudnék. Miért nem írd le azt, melyik megy?
2016. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, hogy, jól csináltam-e. Így látnám, hogy mi jó és mi nem.
2016. jan. 2. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi lennék, hogy, jól csináltam-e. Így látnám, hogy mi jó és mi nem."


Nice try. :)

Azért írd csak ide, mi ment és mi nem, úgy legalább nem érezzük, hogy helyetted írtunk leckét.

2016. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén fogalmam sincs hogyan álljak hozzá? Ha valakinek megy a szenvedő szerkezet, mi a baj azzal,ha segít a másiknak?

Tényleg köszönném a segítséget!

Már két órája kínlódom, de nem jutottam nagyon előrébb.

2016. jan. 2. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy segítenénk, de

1. nem írtál igazat, hiszen ezek szerint egyetlen mondat sem megy. Ennek oka egyébként valószínűleg az, hogy két hét után látsz neki a házi feladatnak, így sokat felejtettél. Javaslom, nézd meg, mit írtatok le órán.

2. az nem segítség, ha megoldjuk helyetted a feladatot. Ugyanúgy nem fogod tudni.


Kezdetnek ehelyett leírhatnál mindent, amit a szenvedő szerkezetről tudsz.

2016. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha mégis lenne még valaki, aki segít, szívesen venném!
2016. jan. 2. 20:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindketten szerettünk volna segíteni. Bár én most már nem.
2016. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Bevallom őszintén fogalmam sincs hogyan álljak hozzá?"


pl. ahogy az ötös írta - átnézed, mit tanultatok órán, megnézed, mi van a könyvben a szenvedő szerkezetről, átböngészed a példamondatokat... a legtöbb munkafüzet végén van nyelvtani összefoglaló, az is meg lehet nézni... beírod a gugliba, hogy "passive" (esetleg "passive voice") vagy azt, hogy "szenvedő szerkezet", és tucatjával fogja kidobálni a segítséget...

17:49 óta, amikor segítséget kértél, mindezt bőven meg lehetett volna tenni - és EZERSZER többet tanultál volna belőle, mintha valaki (akár én is) ideírom a megoldásokat... arról már nem is beszélve, hogy hiába tudok kicsinykét angolul, én is elszúrhatom, és akkor ráadásul még rossz megoldást is másolsz le :(


apró segítség, ha segít -- a fenti mondatok tárgyából lesz a passzív mondat alanya, az igét meg persze szenvedőbe kell tenni -- hogy hogyan (milyen szerkezet), az kb. biztosan benne van a könyvben és a munkafüzetben, de ha mégsem, ezen az oldalon (és nyilván még sok másikon is) itt van a puska:

[link]


Tehát pl.

aktív: She was washing the baby.

- a mondat tárgya: baby - tehát ő leszen az alany

- ige: was washing - past cont/progr. - táblázat megkukucska - passzív alakja: was being washed

azaz a passzív mondat:

The baby was being washed.

- ha fontos a cselekvő mondat alanya, akkor a szenvedő mondat végére tesszük "by" szerkezettel

This poem was written by Petőfi.

A te mondataidban igazából sehol sincs fontos alany, szóval én nem tenném ki - ha a tanárod mégis ragaszkodik hozzá:

The baby was being washed by her.


Remélem segítettem valamicskét. Hajrá!

Ha elkészültél, természetesen szívesen átnézzük - ha nem én, biztos lesz itt valaki.

Good luck.

2016. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Előnyömre szolgáltak a válaszok!

Szép estét mindenkinek!

2016. jan. 2. 22:53
 10/10 anonim ***** válasza:
De ha beírod ide a megoldásokat, ma biztosan lektorálja valaki. Gondolom, csak hétfőn kezdődik a verkli.
2016. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!