Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki az, aki Dexam nyelvvizsgát...

Ki az, aki Dexam nyelvvizsgát tett vagy ismeri a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Angol B2- középfokú DExam nyelvvizsgára készülök áprilisban.

Milyen tapasztalataitok vannak a nyelvvizsgával kapcsolatban?

Örömmel venném a hosszan,tartalmasan kifejtett válaszokat.

Kíváncsi vagyok az írásbeli és a szóbeli részére is.

Esetleg van olyan, akinek megvannak a szóbeli tételek?

Előre is köszönöm szépen a segítséget!


2016. jan. 8. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Az írásbelit csináltam a DExamnál, 79%-os volt.

Szerintem írásbeli nyelvvizsgák közül a legkorrektebb vizsga, mert nincsenek felesleges nyelvtani ötven kérdéses karikázós feladatok, csak a lényeg. A rövid válaszolós feladat, ahol max 3-4-5 szavas választ kell adni, nagyon jó, nekem az hibátlan lett, hiába éreztem azt a vizsgán, hogy nehéz volt, és nem jó, mégis. Az igaz hamis kicsit nehéz volt, mert az állítások csavartan voltak megfogalmazva, és az izgalomtól ezt kicsit elrontottam, de az a jó, hogy itt a négy szövegértési feladatnak együttvéve kell 40%-osnak lenni, és ha véletlenül valamelyiket elrontod, akkor a másik három felhozza. A szövegbe hiányzó mondatrész visszaillesztése is ment, ott a nyelvtani szerkezeteket érdemes figyelni, és az igeidőket, hogy mit hova kell illeszteni. Ehhez az igeidőket mindet érdemes valamilyen szinten tudni, különösen azokat, amelyeket használsz is gyakran a hétköznapi angol nyelvben. A levélírásra vizsgafeladatokat csináltam, a honlapon is van feladatsor, azt is érdemes megcsinálni. Amúgy szinte max pontos lett az a része, információkérő levelet kellett, és fogalmazást. Az információkérő, panaszlevél, és munkára jelentkezésnél (mert ezek szerepelhetnek) indirekt és direkt kérdéseket, és feltételes mondatokat érdemes alkalmazni a szókincs miatt, de arra ügyelj, hogy nagyon durva nyelvtani szerkezeteket bravúroskodásból középfokon csak akkor használj, ha penge vagy, mert ha hibázol rosszabb, mintha egyszerű, de helyes mondatokat használsz. Összességében elégedett voltam a vizsgával, nagyon korrektek.

A szóbelit viszont nem tudom, azt nem náluk csináltam, hanem az ITK-nál. Erre akkor javaslom, hogy menj viszont, ha tisztában vagy a követelményeivel, és könnyebbnek érzed, mint az origot. Nekem a szóbeli ennél nehezebbnek tűnt a követelményeket olvasva, mint az origó szóbeli, de ezt is személyiség válogatja.

2016. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tavaly tettem le, könnyen ment. Az írásbelit fent kifejtették, akkor én a szóbeliről írnék. :)

A hallott szövegértés nem volt bonyolult, csak az nehezítette egy kicsit, hogy egy hatalmas teremben voltunk vagy kétszázan, akusztika szempontjából nem a legjobb.

A beszédkészség nekem kicsit nehéz volt, hogy helyesen, folyamatosan, választékos szókinccsel beszéljek, de az is simán meglett.

Szóbeli tételek nincsenek, csak témakörök, azon belül bármi előjöhet, szerintem értelmetlen tételt kidolgozni. Én pl humánra mentem, készültem filmekből, irodalomból, történelemből, erre könyvtárat meg képzőművészetet kaptam, amikhez nem volt túl nagy szókincsem, de megoldottam. :)

Összességében csak ajánlani tudom.

Sok sikert! :)

2016. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget.
2016. jan. 23. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!