Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsga típust...

Melyik nyelvvizsga típust ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Olyanra gondoltam, hogy TELC, ECL, EURO stb. közül melyik lehet nekem jó?


Munka és iskola mellett kéne megcsinálnom. Mostantól tudnék rá időt szánni komolyabban csak félek, hogy mire odajutnék, hogy nyelvből vizsgázzak addigra megint vizsgaidőszak lesz a suliban és hanyagolnom kellene.

Angolt tanultam átlag 3-as eredményeim voltak. Egyébként minimum B2 komplex kéne.

Jó lenne, ha használható is lenne a tudás, de ugyanakkor ne kelljen vért izzadnom érte. Jelenleg teljesen inaktív a tudásom szerintem a legjobb lenne nulláról kezdeni az újratanulást.


Másik kérdés, hogy inkább külön tanárhoz járjak, vagy nyelvsuliba?

A feladatok közül inkább az írásbelieket szeretem(fordítás, szövegértelmezés, levélírás stb). A szóbeli résszel csak annyi a bajom, hogy nem szeretek idegen nyelven beszélni, mert nem tudom úgy kifejezni magam ahogy szeretném, de mondjuk ez szókinccsel fejleszthető, de akkor se lesz ugyan az.


Van olyan tervem is, hogy Angliában kinéztem egy sulit, amit szeretnék elvégezni, de szerintem ahhoz még kéne egy szakmai nyelvvizsga is.


2016. jan. 8. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

euroexam,bár abban elvileg "könnyebb" az irásbeli,nincs annyira bonyolult nyelvtani rész,és mellé egy szóbeli,talán egy origó jó is :)

A kölön tanár jó ötlet,de egy jó tanácsból,csak akkor menj,ha már van egy jó alapod,említetted,hogy nulláról kezdenél,akkor menjél rá a szókincsre: legyen kb:2-3ezeres szókincsed, mert, ha elmensz tanárhoz,akkor legalább,már aránylag nem nulláról kezded, és azt otthon is megtudod tanulni ingyen :) így már durván 2-3hónappal elörébb lennél,ja és a magántanár azért jobb a nyelviskolánal,mert ő könnyebben el tudja neked magyarázni.


Sok sikert kívánok hozzá kérdező! :)

2016. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :) annyira azért nem full 0, de mindenképp újrakezdeném, hogy normálisan a helyén legyen minden. A legnagyobb baj, hogy alapból egyáltalán nem használom és emiatt a szavak nagy része feledésbe merült.
2016. jan. 8. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!