Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent magyarul az,...

Mit jelent magyarul az, hogy:i hate to get up early, don't you?

Figyelt kérdés

2016. jan. 13. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Utálok korán kelni.
2016. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Utalok Koran (fel)kelni, te nem?
2016. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
jé, és ilyen tényleg van? lehet így visszakérdezni? (így egyben még sohasem találkoztam vele, és a világháló sem ad rá találatot, szóval komolyan kérdezem, hogy van-e ilyen)
2016. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
igen így van
2016. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
Köszönöm, de az igen, így van nekem kevés. Mivel jó ideje tanulom és tanítom a nyelvet, és mindezidáig nem találkoztam ilyen szerkezettel, kérhetnék linkekkel és forrásokkal alátámasztott példákat, hogy mi is ez. Tanárként fontos lenne, hogy tudjam, mi maradt ki az életemből és az oktatásomból... és kövezzetek meg, de nekem a "don't you" annyira question tag egy ilyen környezetben, hogy képtelen vagyok elvonatkoztatni tőle.
2016. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%

ui.: kipróbáltam egy gyakoribb szószerkezettel erre a mintára, nehogy szó érje a ház elejét

Szeretlek, te nem? - ha a fenti igaz, így kellene lennie: I love you, don't you? -- de erre sincs találat a guglin, csak olyasmi, hogy...

"I love you, don't you mind/know/ etc

vagy

"You know I love you, don't you".

Szóval, akkor mi is a fenti szerkezet?

Köszi ezerszer is.

2016. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Question tag
2016. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

Köszi, #7, de a question tagnek itt nincs sok értelme.

Gyűlölök korán kelni, ugye? - I hate to get up early, don't I? (nem is tudom, létezik egyáltalán ilyen?) ill., you hate to get up early, don't you (gyűlölsz korán kelni, ugye?)


Nem azt mondom, hogy nincs ilyen, de bizonyítékot kérek. Milliónyi nyelvtanoldal van fenn a hálón. Kérem linkelni, honnan tanulhatom meg a fenti szerkezetet (a "question tag"-ek közt nincs ilyen, ill. eddig nem találtam, de hátha valaki szemfülesebb)

2016. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Keresd Wikipedia question tag vagy question tag English grammar alatt.

Jol elmagyarazza peldakkal. Hidd el hasznalatban van.

2016. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
Köszi, több mint 25 éve tanítom az angolt (ezért is lenne fontos), köztük a "question tag"-et is... eddig nem találkoztam a fenti példával -- megnéztem a Wikit, ott sem találtam olyasmit, hogy az 'I'-ra 'you' lenne a visszakérdezés
2016. jan. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!