Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia! Tudnátok nekem írni...

Francia! Tudnátok nekem írni egy-egy mondatot a: les verbes pronominaux: jelen idő+tagadás, passé composé+tagadás, imparfait+ tagadás?

Figyelt kérdés
Tényleg elég csak egy-egy példamondat, mert kezdem őket összekavarni. Előre is köszönöm!

2016. jan. 14. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Je me lave.

Je ne me lave pas.

Je me suis lavé(e).

Je ne me suis pas lavé(e)

Je me lavais.

Je ne me lavais pas.


Je me dis.

Je ne me dis pas.

je me suis dit.

Je ne me suis pas dit.

Je me disais.

Je ne me disais pas.

2016. jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. jan. 14. 17:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem bocsánat, egyszerű jövőben: Je vais me laver; Je ne vais me laver pas??
2016. jan. 14. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit nevezel "egyszerű" jövőidőnek, de ha a futur simple-et fordítod ennek, akkor NEM a "je vais me laver" alakot használjuk.

Futur simple:

Je me laverai. (Tu te lavearas, il se lavera etc.)

Je ne me laverai pas.

2016. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ezt: "Je ne vais me laver pas" hibásan használod.

Helyesen: je ne vais pas me laver.

2016. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a jövőidőnek csak az aller alakját tanultuk, lehet hogy a biztos jövő a neve, bocsánat. Szinte biztos voltam benne, hogy nem írtam jól, ezért kéreztem :) köszööm mégegyszer
2016. jan. 15. 05:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiről Te beszélsz, az a futur proche, közeljövőnek fordítanám, mert nem ismerem a magyar szakkifejezést.

"Biztos jövőidőről" még nem hallottam, de persze létezhet magyarul.

A kijelentő módnak három jövőideje van:

Futur simple, futur anterieur, futur proche.


Adok egy linket, itt megnézheted minden ige minden idejét és módját, elég, ha beírod a kockába amire szükséged van.

Én a "se laver"-t írtam be, de tetszés szerint választhatsz.

Később is hasznát veheted:


[link]

2016. jan. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!