Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki 40 év...

Van itt olyan, aki 40 év felett tanult meg angolul?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik 40 éves koruk felett tanulták meg az angolt, mert régen csak oroszt (esetleg németet) tanulhattak.


Hogyan, milyen módszerekkel sikerült elsajátítani az angol nyelvet?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2016. jan. 21. 05:17
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

A módszer ugyanaz mint 40 év alatt.


Csak az "Ismétlés a tudás qrva anyja" itt hangsúlyosabb.


Orrba szájba kell hallgatni hangoskönyveket és napi rendszerességgel foglalkozni az anyaggal és beszélni beszélni.

2016. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nagylaszlobeta válasza:
Szia! Én nem vagyok túl a negyvenen, de a 70 éves édesapám - amolyan nyugdíjas hobbiként - tanul angolul és megyeget neki. Ő egy ingyenes, "játékos" angolul tanító honlapot nyomat, a Duolingo-t. Egy középfokú angol nyelvvizsgához ez még nem elég, de egy alapfokot ill. egy hármas angol érettségit stabilan meg csinálni vele szerintem. (Én is ezt nyomattam, majd megcsináltam egy nyelvsulis felmérőt és B1 szint környékére mértek be.) Próbáld ki, eddig minden ismerősöm szerette! [link]
2016. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


További tapasztalat?

2016. jan. 22. 04:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!