Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Filmet hogyan lehet egyszerre...

Filmet hogyan lehet egyszerre dupla felirattal nézni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 4. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
kmplayer képes egyszerre több feliratot is megjeleníteni
2016. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én kb fél-1 évig úgy is tanultam az angolt h égetett magyar felirattal töltöttem le angol szinkronos filmeket és szedtem még le hozzájuk angol feliratot és így egyszerre 2 felirattal (1 égetett magyar és egy letöltött angol) néztem filmeket. Úgy emlékszem h mozi v film pont hu v vmi ilyesmi oldalról töltöttem le ezeket, még 2011-ben.
2016. febr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) utolsó, ezáltal sikerült fejleszteni az angol tudásodat? én is e célból szeretném használni :)
2016. febr. 6. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen sikerült, ez egy nagyon jó gyakorlat arra, h eljuss oda amikor már csak angol felirattal nézed, aztán végül meg már felirat nélkül. Szóval hajrá, jó ötlet!

Azért egy (erős) középfok kell ehhez is, mert néha a magyar és az angol felirat csak hasonlít, úgy h az angol felirat meg nem is az teljesen mint a hang és rá kell gyorsan jönni, h mi is a helyzet. Mi minek a rokonértelmű kifejezése, miért úgy fordították át magyarra, stb. Az biztos, h nagyon élvezetes és egy nagyon gyors tanulási forma,, komplett mondatokat és kifejezéseket tudsz megtanulni, ill sok egy adott szituációhoz kapcsolódó szófordulatot, szlenget, hangsúlyt, hanglejtést. Ezeket máshogy nehéz lenne.

2016. febr. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!