Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetem az angol...

Hogyan fejleszthetem az angol kiejtésem?

Figyelt kérdés

Már kb. 4 éve tanulok angolt, de nem megy a kiejtés. :S

E miatt nem merek beszélni se igazán, mert félek hogy rosszul ejtem ki a szót és besülök.Próbáltam már fonetikával is tanulni a szavakat de nem jártam sikerrel, ugyanúgy nem tudtam a kiejtést. Hogyan tudnék ezen változtatni?


2010. márc. 29. 17:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
79%

Sok gyakorlással, és sok angol szöveg olvasással. Merj beszélgetni angolul, mert így tud fejlődni a kiejtésed!

De vannak ilyen angol nyelvtanuló szoftverek is, ahol az adott szót/szavakat kimondja a "gép", és Te ismétled utána. Címet pontosan nem tudok mondani, de sztem a google-ban találsz.

2010. márc. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

hallgass interneten CD-ket,vannak ilyen segédprogramok :)

Linket sajnos nem tudok,de hatásos.

Esetleg ha oda van mellé irva a fonetika kiejtése az is segíthet :)

2010. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Zenét hallgass. Persze angolt.
2010. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket :)
2010. márc. 29. 18:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ezek hülyeségek :)

Olvasás? Azzal hol fejlődik a kiejtés?

Zene? Na az amiből egyáltalán nem fogod megtanulni a hétköznapi kiejtést

Nézz feliratos filmeket, én szinte csak azokat nézek, és láss csodát, sose panaszkodtak a kiejtésemre :) Persze a legjobb az, ha kimész angol nyelvű országba, de nem mindenki teheti meg :)

2010. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaja! Ugyan ez a problema allt fennt nalam is 4 evig. Megnyikkanni nem mertem, mert parszor beegtem, es kinevettek. Aztan kimentem dolgozni angol nyelvteruletre. Angolul beszelo emberek, angol tv, angol nyelvu filmek... ahhoz kepest h utaltam az angolt, most imadok azon a nyelven beszelni :) Ha teheted, menj angol nyelvteruletre. Az a legjobb!
2010. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előző véleményét.. Ha kint élsz, hamar megtanulsz angolul.
2010. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! És ha mondjuk a BBC-t vagy a CNN-t hallgatom az is segít? Mehet a TV háttérzajként mondjuk amikor takarítok? Vagy ez hülyeség? Egyébként az olvasással szókincset lehet jól fejleszteni, nem?
2010. márc. 29. 21:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kicsit rosszul fogalmaztam. :D
2010. márc. 29. 21:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Igy van, BBC es CNN is jo. ne torodj vele ha eloszor nem erted, csak hallgasd. Egyszer majd arra eszmelsz, h erted :) Nalam igy volt.
2010. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!