Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb szóbeli nyelvvizsgán (német), ha a vizsgáztató maga a beszélgető partnered vagy egy másik vizsgázó?

Figyelt kérdés
Kicsit tartok a másik vizsgázóval való együtt szerepléstől. Nem lehet tudni ,hogy milyen ember lesz a másik. Például lehet ,hogy a kiejtése borzalmas lesz a másiknak, ami nekem nem jó. De annak se örülnék, ha másnak ártanék az én bénázásommal.

2016. febr. 6. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
A legjobb talán az, ha kiválaszthatod kivel akarsz vizsgázni, így felkészüléskor már alapból vizsgapartnereddel gyakorolsz. Tudtommal az egyetlen ilyen a Dexam, amiből sajnos nincs német. Amúgy igen, rossz lehet, ha olyan a kiejtése, vagy sokkal a szinted alatt vagy felett van és helytelen/általad nem ismert kifejezéseket használ. Viszont ott ül a vizsgáztató is, a vizsga felében vele beszélsz, igazából a szituáció van egyedül, amit a partnerrel csinálsz. Bár én csak a Dexamon voltam angolon, de elég hasonló a vizsgák felépítése. :) A tanár értékeli azt, ha a másiknak segítesz, kommunikatív vagy. Azt a pár dolgot, amit érinteni kell a vita alatt meg fel fogod ismerni, mert le lesz írva egy lapra mit várnak. Ne ülj kukán, meg hacsak nem egy sznob önérzetes majomparádéval leszel együtt ő se akar kiszúrni veled, ha látja, hogy nem megy, akkor próbál segíteni.
2016. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2016. febr. 18. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!