Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen nyelveket...

Szerintetek milyen nyelveket érdemes tanulni? Sorrendben írjátok hogy zlti melyikeket tanulnátok

Figyelt kérdés
2016. febr. 22. 17:16
 1/4 A kérdező kommentje:
*ti
2016. febr. 22. 17:48
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Angolból nagyon erős és biztos tudás kell.

2. A második (esetleg harmadik) nyelv attól függ

- milyen terveid vannak (hova szeretnél eljutni rövid vagy akár hosszú távra, esetleg olyan munkát szeretnél végezni, amihez kell egy bizonyos nyelv)

- melyik országot / kultúrát tartod érdekesnek

- melyik nyelvet találod valamiért szimpatikusnak


Én pl. angollal kezdtem, abból jó is vagyok.

A gimiben német és spanyol között lehetett választani, sajnos gondolkozás nélkül a németet választottam, mert anyanyelvi tanár tartotta, és tanárnak is remek volt. 3 év alatt meg is lett a középszintű tudás, de amikor németekkel kellett dolgoznom, rájöttem, hogy nagyon távol áll tőlem a német mentalitás, és a legtöbb német már beszél angolul, úgyhogy 15 éve szinte semmit sem használtam a nyelvet, és már az életben nem is fogom, az biztos. Sajnálom, hogy annyi időt és energiát öltem bele a tanulásába. (Persze, sokat is felejtettem, de nem bírtam rávenni magam a szintem tartásra:( )

Egyetem alatt olaszt kezdtem tanulni, és az nagyon bejött, mert nagyon-nagyon kedvelem az országot és az embereket egyaránt:) Ráadásul sok olasz nem tanul meg angolul (meg más nyelven sem), így az olasz tudásnak sokkal több hasznát is veszem. Meg az olasz nyelvet is nagyon szépnek találom, így együtt ezek miatt mindig is nagy volt a motivációm, és nagyon szeretek foglalkozni vele.

2016. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válasszal. Én németet tanultam általánostól gimnázium végéig. Soha nem szerettem, már akkor éreztem hogy az angolnak sokkal több haszna lesz. El is kezdtem otthon tanulni, azóta is örülök neki mert csak ennek vettem hasznát.

1. angol

2. spanyol (nagyon kevesen beszélnek közülük angolul, aztán ott vannak a dél-amerikai országok, ahol ugyanúgy spanyolul beszélnek, Brazilia kivételével persze)

3. francia/olasz/skandináv nyelvek esetleg..

2016. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is németet tanultam 12 évig, letettem a felsőfokot és 15 év alatt kétszer használtam a nyelvet. Pedig szeretem a nyelvet, csak sehol nem kell, semmire se jó, kivéve ha Ausztriába, Németországba mész nyaralni, de még oda is felesleges mert ott kb. mindenki beszél angolul. Hála Istennek angolul kezdtem el tanulni, azt meg mindenhol beszélnek.
2016. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!