Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek sikerült csak többszöri...

Kinek sikerült csak többszöri nekifutásra egy nyelvvizsga, hogyan éltétek meg és mit csináltatok másképp?

Figyelt kérdés
Azért írtam ki a kérdést, mert nagyon szégyenlem magam. Eddig kétszer voltam Telc angol középfokú írásbelin és úgy érzem,hogy a mostani, tehát a 2. sem sikerült. Még nincsenek meg az eredmények,de gyenge lett. Egy csomó telc-es feladatot megcsináltam itthon és alig tévedtem, komolyan a 80%-át legalább jól meg tudtam oldani,de ott a nyelvvizsgákon nem sikerül. Rengeteg személynek meg mindjárt elsőre minden megerőltetés nélkül. Most megint fizethetek a harmadikért, nem merem már elmondani másoknak,hogy ez sem sikerült. Ti is jártatok így, hogyan korrigáltatok, hogyan éltétek meg?

2016. febr. 29. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
TELC angol középfok írásbelin harmadjára mentem át, az első két vizsga eredménye 57 ill 59% lett. A szóbeli elsőre meglett. Nyilván nem esett jól, de mit tehettem volna? Tudtam, hogy ha akkor, amikor kvázi "lendületben" vagyok, még mindig könnyebb megcsinálni, mintha várnék vele X hónapot/évet, és az angoltudásom is kopik, és a feladatok is kevésbé lesznek ismerősek. Megcsináltam egy rakat nyelvvizsgafeladatot különtanárral, és harmadjára sikerült. Alig 63%-ra ugyan, de pont elég volt.
2016. febr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 27-én voltál?

Én is hasonlóan érzem magam, bár nekem ez még csak az első volt. (Én most 27-én voltam) Itthon rengeteg tesztet oldottam meg, sosem sikerült 70 %-nál rosszabbra, áltagban 90% körül teljesítettem.

Jóval nehezebbnek ítéltem meg a vizsgát, mint amire számítottam. A szövegek bonyolultak voltak, komplexek és hosszúak, az idő kevés volt.

2016. febr. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Igen, az 27-in voltam. Én nekem is úgy tűnt,hogy nehéz volt nagyon, nehezebb, mint az előző vizsga és, mint a feladatok, amiket megcsináltam itthon. Mind a szövegértés, mind a behelyettesítős nehéz volt szerintem.
2016. febr. 29. 13:52
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Nyugi. Én úgy tudom, hogy telc nyelvvizsgàn majdnem mindenkit megbuktatnak elsőre.

Egy ismerősöm mesélte. És sok mindenkinek a levélen úszik el.

2016. febr. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hmm, érdekes. Én levélre 33 pontot kaptam, azt mondták többen itt az oldalon, hogy ők is.
2016. febr. 29. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Valakinek többszöri nekifutásra sikerül csak. Így egyre jobban bele tudod lovalni magad. Hajrá!
2016. febr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak 1 kérdés: voltatok telc előkészìtőn,aki megbukott? Nekem elsőre sikerült és ém voltam,lehet ez is sokat nyom a latban! Igaz 10 éve volt,most a fiam küldöm de előkészìtő nélkül nem engedem,a tutira megyek!

;)

2016. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előkészítő az mennyibe kerül?
2016. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!