Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglévő spanyol nyelvtudással...

Meglévő spanyol nyelvtudással könnyebb franciát tanulni vagy semmit nem fog segíteni? Esetleg bekavar?

Figyelt kérdés
Csak mert mindkettő latin nyelv...

2016. márc. 1. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem forditva nagyon sokat segitett.
2016. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a spanyoltudásod már elég megalapozott, nem kavar be.

A szövegértésben és (nagy általánosságban) a nemek felismerésében segíthet, a többit (pl. kiejtés) bizony előről kell kezdeni.

De ez csaknem minden "hasonló" nyelvnél így van.

2016. márc. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
nem kavar be, szerintem sem. főleg a nyelvtannál fog sokat segíteni, bár a francia bonyolultabb és több rétegből épül fel, több a kivétel, de hasznos lesz majd, hogy találkoztál hasonlóval. a névelőket viszont nehezebb lesz megjegyezni, mert itt nincs olyan egyszerűsített rendszer, mint a spanyolban
2016. márc. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"a névelőket viszont nehezebb lesz megjegyezni"


Ez érdekes, mondanál néhány példát?

Köszi!

2016. márc. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, arról van szó, hogy a spanyolban legtöbbször a-ra végződő az nőnemű szó, o-ra hímnemű, az e-végűeknél kell megtanulni, egyékbént egyértelmű. A franciában meg csak néhány szabály van(-ion végű mindig nőnemű stb), a többinél keményen be kell vágni.
2016. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Értem, így már világos.

Hát ez tény és való, nagyon kevés szabály van erre. (-ion, -ette stb. nőnemű, és van még néhány hasonló.)

Ez tényleg nehezebb, mint a spanyolban.

Dehát nincs két egyforma nyelv, ezt számításba kell venni.

2016. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!