Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon ciki, ha két év angol...

Nagyon ciki, ha két év angol után nem tudok kinyögni egy értelmes mondatot?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mai világban az angol nyelv ismerete nélkülözhetetlen, de felnőtt fejjel nem igazán ragadt meg bennem semmi. Heti két órában tanultam a tárgyat két éven át, viszont a tudásom így is a béka feneke alatt van.

Mindig németes voltam, azzal egész jól boldogulok a mai napig.



2016. márc. 2. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Hát elég ciki. Valamit ki kellene találni, hogy aktiválódj.
2016. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én 12 évig tanultam, Valahogy le is érettségiztem belőle. De 1 év után már semmit nem tudok :( Úgyhogy nem ciki :D
2016. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A 12 év még nagyobb ciki.
2016. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az oktatási rendszer is hibás ebben, mert olyan csoportba kerültem (és még pár ember), ahol többségben valamilyen angol nyelvi előtanulmányokkal rendelkező hallgatók voltak. A tanár is ennek megfelelően vitte a csoportot.
2016. márc. 2. 20:14
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Nem ciki, az oktatás hiába. Én általánosban és gimnáziumban is tanultam angolt, ötös voltam belőle, de egy normális mondatot nem tudtam összerakni. Aztán elkezdtem olvasni meg filmeket nézni és azóta nincsenek ilyen gondjaim. A tanárok belverik a fejedbe a szabályokat jobb esetben, de nem igazán tudnak valóságos élethelyzeteket kreálni.
2016. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
Miért kell az oktatást hibáztatni, ha TE nem tanultál meg?
2016. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Elherdált évek, évtizedek. Elég ciki.
2016. márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az a fura az oktatás hibáztatásában, hogy utoljára 1932-ben volt olyan oktatás, ami azzal kezdte, hogy volt egy 5 soros szószedet, majd egy négy oldalas információ egy zsák nyelvtani tudnivalóról.

Csak úgy példaképpen lekaptam a polcról a 20 éve használatban volt Opening Strategies első kötetét, és azt látom az első leckében, hogy: Introduce yourself/Ask for and give names - és így folytatódik, az élet dolgaival. Nem mással, az élet dolgaival. Ennél többet tankönyvíró, iskolai terem fűtését biztosító állam, tanár többet nem tehet...


(Na persze a szabad tankönyvválasztás idejét lehetne a "lihegek a jattért korszak"-nak is hívni.)


Remélem, az 1932-t mindenki helyén tudja kezelni. :)

2016. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Igen kedves utolsó, nálunk is ilyen könyvek voltak. Aztán a tanár fogta magát, lediktálta amit mondani kell (máj ném iiiz..), kiírtuk belőle a szavakat, aztán bemagoltuk és felmondtuk neki. Ettől aztán valóban fejlődik az önjálló beszédkészséged.
2016. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ott volt a könyv. Úgyhogy módot volt rá, hogy megtanuld.
2016. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!