Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diploma feltétele a nyelvvizsg...

Diploma feltétele a nyelvvizsga, miért néz mindenki hülyének hogy angol helyett németet kezdtem el tanulni?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok, már most elkezdtem a nyelvet tanulni hogy a végére meglegyen a nyelvvizsga, de mindenki egy szörnyszülöttnek néz mert nem angolul fogok tudni. Igazuk van, váltsak angolra?
2016. márc. 12. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azért, mert az angol alapnyelv és középfokon sokkal egyszerűbb, mint a német.
2016. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi, elküldte.. Nekem felsőfokom van angolból és közép németből. Az angolt sokkal könnyebbnek érzem, konkrétan "utánam dobták" azt a nyelvvizsgát.
2016. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

nekem a német könnyebben ment mindig is, mert nekem az volt az első nyelv, azt tanultam már ált.iskolától.

Most azt kívánom, bárcsak fordítva lett volna, és bárcsak angolul tudnék olyan jól, mint németül. De most már mindegy.

Szerintem azt a nyelvet tanuld, amiből már vannak ismereteid, amiből könnyebben eléred a középfokot.

2016. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Inkább az a furcsa hogy csak egyetemen álltál neki bármelyiknek is..
2016. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
miért furcsa? Egyébként nem teljesen, tanultam nyelvet középsuliban de az = 0
2016. márc. 12. 14:30
 6/14 Silber ***** válasza:
92%

Azért néznek furcsán, mert manapság az angol számít már az alapnyelvnek, a többi csak "extra". mindenféle rövidítés, kifejezés, valamint a kapcsolattartás más országok képviselőjével angolul folyik. A szakirodalmak is lényegében angol nyelven íródnak, akárcsak a publikációk. Így angol helyett németet tanulni kissé olyan, mint mikor Mekk mester a tetővel kezdi a házépítést.

NEM baj, hogy tanulsz németet. Azonban tanuld meg mellé az angolt is, legalább társalgási szinten.

2016. márc. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen szakon tanulsz, de a legtöbb szaknak elengedhetetlen feltétele az angol nyelvtudás, mivel a nemzetközi szakmai nyelvnek az számít. Én mondjuk elég tudományos szakon vagyok, itt elég sok a kutatás, elég sok a szakirodalom, ezek mind angolul vannak. Hiába nem várják el az angol nyelvtudást, és jó a német nyelvvizsga is a diplomához, mindenkinek angolul kell tudnia valójában, mert anélkül nem lehet nem hogy tevékenykedni a szakmában, de a szakot elvégezni sem.
2016. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj, igazuk van, épeszű ember angolul tanul.


Én 8 évet elc.sztem a némettel, és mire megyek vele? SEMMIRE! Szeretem, jó nyelv, és inkább rááll a nyelvem, de munkakeresőként kitörölhetem vele a sggem.

2016. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi akkor szerintem váltok igazatok van
2016. márc. 13. 07:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon hasznos a német is, de ahogy fentebb javasolták, szerintem is válts angolra mindenképpen, mert sokkal kifizetődőbb lesz neked a jövőben, hidd el. Ez persze függ attól is, hogy mihez akarsz majd kezdeni az egyetem után. Ha Németországba szeretnél menni, akkor ne válts ( bár a Németek 60%-a jól beszél angolul és úgy is el tudnál ott boldogulni ) :) Ha viszont még nem tudod, hogy hova de külföldön képzeled el a jövődet akkor csak is az angol. Én sok éve tanulom, egy percre sem inogtam meg, hogy megéri-e, a világ minden pontján beszélik :)

Váltottál egyébként?

2016. márc. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!