Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvtani gyakorlófelada...

Orosz nyelvtani gyakorlófeladatokat hol találok?

Figyelt kérdés

Ismerem az Это надо знать című könyvet, illetve Havronyinának is a könyvét. De ragozási táblázatokat nem nagyon találok. Sajnos nagyon nehezen mennek az esetek. Nem tudom eldönteni mihez melyiket kell használni, stb.


Esetleg van valakinek valamilyen segédanyaga? PDF-ben akár?

Tankönyvek közül a Kljucs-ból tanulok, pontosabban annak a második részéből. Ismerem a végén lévő táblázatokat, de elveszek bennük. Esetleg ha van itt jó oroszos, aki gyakorolna kicsit velem, azt is megköszönném!



2016. márc. 12. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyakorolj Duolingo-n, gyors, és gyorsan bevésődnek a szabályok, már reflexből menni fognak.

[link]

2016. márc. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha van kérdésed, tedd fel itt. Magyar nyelvű nyelvtankönyved van? Az elmagyarázza az eseteket. A táblázatokban hogy tudsz elveszni? Függőlegesen vannak az esetek, vízszintesen a 3 nem és a többes szám, egymás mellett a kemény és lágy. Az esetek alapjáraton a magyar mondatrészeknek felelnek meg. Ki? Mi? Alanyeset Kit? Mit? Tárgyeset. Kinek a, minek a valamije? Birtokos Kinek (adni, mondani ...)? Részes Kivel, mivel? Eszköz. Az elöljárós csak elöljárók után használható: в,на, о, при. Ezen kívül az esetek különféle elöljárók után is állhatnak, erre is van összegyűjtött táblázatos lista. Tanárral tanulsz? Iskolában? Vagy önállóan?
2016. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kis magyar nyelvű oldal, de ha tudsz angolul, több gyakorló oldal is rendelkezésre áll. Írjak? Vagy németes vagy? Szerintem úgy is van.

[link]

2016. márc. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Nagyrészt egyedül, néha segítséget kérek egy magántanártól.

A Kljucsból tanulok, nincs benne magyar magyarázat. Nagyon könnyen megértek mindent ennek ellenére, csak valahogy az esetek használata akadozik.

2016. márc. 12. 22:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz, akár privátban is, ha van konkrét kérdésed.
2016. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szlavisztikára jártam, én a Kosaras-féle Orosz nyelvtan középiskolások számára című könyvet ajánlom, tanáraim szerint is jó :)
2016. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!