Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért lett olyan népszerű a...

Miért lett olyan népszerű a japán?

Figyelt kérdés
Komoly a retek animék miatt -.-?
2016. márc. 13. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Az értelmesebb azért választja mert a Japán piac az egész világon komoly szereonek örvend és ha van japán nyelvtudásod száz, hogy előbb vesznek fel jó pénzért egy céghez amolyan összekötőnek mint másokat.
2016. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Èn nem hallottam hogy most olyan nèpszerű lenne, de ettől függetlenül èn is egy kicsit meg akarnám tanulni. De nem az animèk miatt. Azokat nem szereten. Nekem mondjuk az egyik kedvenc bandám egy japán-angol banda ès ugy megtetszett:D
2016. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert sokan vannak.
2016. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Én azért szeretem a japán nyelvet, mert szépnek találom. As ország pedig érdekes, mert ötvözi a hagyománytisztelő múltat és a legmodernebb csúcstechnológiát. Nem az animék miatt szerettem meg. Egyébként meg nem értem, hogy miért baj, ha valaki szeret és tanul egy nyelvet. Legyen az japán, orosz, arab, olasz vagy bármi. Szégyenletes a magyarok nyelvtudása, inkább örüljünk annak, hogy valaki foglalkozik egy nyelvvel.
2016. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok :D
2016. márc. 13. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem részben igen. Sokan cukinak találják a japán nyelvet, amíg el nem kezdik tanulni egyetemen, és rá nem jönnek, hogy milyen BRUTÁLIS a nyelvtan, és a Kanjik rendszere :)

Meg persze ott a kezdeti lelkesedés, amikor még a kis középiskolás semmit nem tud magáról a japán nyelvről, az országról, odamegy nagy mosollyal, és az iszonyatos tempójú nyelvfejlesztéseken kívül még telibe vernek az arcába ilyeneket, hogy összehasonlító vallástöri, művtöri, japán irodalom, japán történelem, klasszikus japán... :D


Viszont a legtöbben azért választhatják, amiért például az összes többi nyelvszakot: érdekli őket a nyelvük, a kultúrájuk, és ezért hajlandóak is dolgozni.

És szerintem azok vannak a legkevesebben, aki a gazdasági potenciált látva jelentkeznek japán szakra. A bölcsészeket amúgy sem soha a pénz vezérli, hiszen akkor nem bölcsészszakokra jöttünk volna :D Én úgy látom, hogy a japánosoknak is és a bölcsészeknek is általánosságban az a mérvadó, hogy azt tanulják, amit a legjobban szeretnek – hogy ezzel jól lehet keresni, az csupán a mellékes jó. :)


Ne aggódj, akármilyen népszerű is, a japán nem az a nyelv, amit animék nézegetésével csak úgy magára szedhet az ember, a fanok és a komolytalan emberek úgy is kibuknak, lemorzsolódnak. Az ELTE-n a Japán Tanszék is tisztában van ezzel, így aztán első órán azzal kezdik, hogy burkoltan figyelmeztetik a népet, hogy aki hülye, az ne jöjjön ide, mert vért fog izzadni :D

2016. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


Jaja, totál igazad van, de ne aggódj, én nem is akarok japánul tanulni :D

2016. márc. 14. 01:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem Japánt, de maga a kultúrája, tradíciója történelme miatt nem a hülye anime miatt.

És a sok tudatlan ember akik az animéket nézik nekik ebből áll japán.

Miért szereted Japánt? - Anime miatt.

Miért akarod meg tanulni a japán nyelvet - Anime miatt.

Frászt kapok a sok hülye animés miatt.. kész vagyok tőlük... ..

2016. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fúha...régi kérdés, de azért válaszolok.


Én is szeretném elkezdeni a japán tanulást és részben az animék miatt.

1 és fél éve animézek, és már vannak szavak, mondatok, melyeket csak az animékből tanultam meg. Ez nem nagy dolog, kicsit sem. De az animék miatt tetszett meg a nyelv, máshol nem is hallottam. Ezek miatt néztem utána a kultúrának, ami addig teljesen semleges volt számomra.

Nagyon szeretem a japánt, magát a nyelvet(amennyit hallok belőle) és az országot is.


Tehát az anime volt az, ahonnan az egész elindult és utána kezdtek el érdekelni a hagyományok, az ünnepek...stb.


(Valamint karatézom és ehhez is sokat segítene a nyelv. :))


Azt pedig nem értem, hogy "az animék miatt". Aki animézik annak is a kultúra tetszik meg, illetve a nyelv...vagy tévednék?^^

2017. jan. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!