Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Otthon meglehet tanulni...

Otthon meglehet tanulni angolul? Valakinek sikerült? Ha nem akkor miért?

Figyelt kérdés
2016. márc. 15. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg. Az angol a világ legkönnyebb nyelve. 12 évet tanultam németül + nyelviskola és nagy nehezen harmadszorra meglett a középfokú nyelvvizsga, majd rájöttem hogy a német az égvilágon semmire se jó. Elkezdtem angolozni minden nap és 2 év alatt röhögve megcsináltam a középfokút. Előtte volt egy kis szókincsem a számítógépes játékvilágból. Meg kell venni a könyveket és szépen végigcsinálni a feladatokat és napi 10-20 szót bemagolni. Sokan úgy akarnak otthon tanulni angolt hogy duolingoznak, angolra állítják a mobilt, angol feliratot tesznek a magyar nyelvű sorozat alá, de ez max. szinten tartásra elég. Szépen meg kell tanulni az alap nyelvtant és az alap szavakat, ha ez megvan jöhetnek a szituációs, szövegértéses könyvek.
2016. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is sikerült. Az iskolában végig németül tanultam, amit bár becsülettel tanultam, de soha nem szerettem igazán, és nem is ment túl jól. Végül egy gyenge négyesre azért valahogy leérettségiztem belőle.

Ellenben 16 évesen otthon nekikezdtem angolul tanulni, mert tetszett a hangzása és sokkal több értelmét láttam és 2 év alatt olyan jól megtanultam hogy emelt színtű érettségit tettem belőle.

Szóval, csak akarat kérdése, meg persze idő.

2016. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
leközépfokúzni és angolul tudni az két külön fogalom!
2016. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sokra el lehet jutni egyedül, de vezetővel jobb.

Egyedül tanulva csak kell fogni egy könyvet, amiben benne van a háttér (az olvasottakhoz járó nyelvtan és egyéb használati útmutató). Mellé lehet még csapni egy nyelvtanos gyakorlókönyvet, aztán rajta, napról napra előre a növekvő oldalszámok irányába.

Kissé féloldalas óriás lesz így az ember, mert mindig csak reagál, sosem áll elő aktívkodni, illetve ha elkezdené, sosem tudja, hogy jó-e az, amit konstruált, illetve inkább azt nem, hogy mi a rossz benne.

2016. márc. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meglehet csak szorgalom kell hozzá meg néhány könyv.
2016. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

*féloldalas óriás

Most nem azért, de félkarú óriás, vagy félszemű küklopsz.

2016. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy megvonod a jogomat, hogy egy új kifejezést alkossak?
2016. márc. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!