Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az hogy az Angol és...

Miért van az hogy az Angol és Német nyelvet csak írásban értem meg, de beszéd alapján szinte semmit sem értek?

Figyelt kérdés
Üdv! Általánosban 8 évig németet tanultam, amit nagyon nem szerettem mert csak is az az egy nyelv volt az iskolában. Középiskolában már angollal kezdtem, mert évek alatt annyit játszottam különböző angol nyelvü számitógépes játékokkal, illetve angol oldalakat és újságokat olvasgattam hogy még igy kezdőként is bőven a német tudásom felett jártam. Most közelitek már a 30hoz és ugy adódott hogy német nyelvterületen kell majd dolgoznom. Akárhogy tanulgatom a németet illetve az angolt, de ha valaki elkezd hozzám beszélni...szinte semmit sem értek meg belőle és csak nézek értetlenül / Nem érthetetlen dialektusra gondolok / Amennyiben előttem van egy adott hosszabb szöveg vagy bármilyen más irás, azt teljesen szóról szóra megértem. Ez természetesen azzal jár hogy szóban sem tudom magam kifejezni ha beszélnek hozzám, mert nem akarok hülyeséget rá válaszolni,ami számomra elég nyomasztó! Mitévő lehetnék ez ügyben?
2016. márc. 16. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Keres filmeket az adott nyelven és lehetöleg minden felirat nélkül nézd - idövel, ha egy-egy filmet többsz

ör emgnézel, észre fogod venni, hoyg lassacskán egyre többet megértesz belöle.

2016. márc. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!