Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor fog átállni az agyam...

Mikor fog átállni az agyam teljesen angolra? Valakinek átállt valamennyi idő után?

Figyelt kérdés

még 15 éves koromban Angliába költöztünk, itt jártam iskolába, itt kezdtem el dolgozni, ide házasodtam, a férjemmel is angolul beszélek és a gyerekeimmel is itthon, mégis a gondolataim magyarok. Soha nem fog átállni? Valakinek átállt? Mennyi idő után? Vagy ez így is marad, mert a Magyar volt az első nyelv amit megtanultam? :)

A válaszokat köszönöm



2016. márc. 18. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
10 éve élek kint, és ma is magyarként gondolkodom. Sok embernek nem áll át az agya. Más nyelven kommunikál de mindig az marad aki
2016. márc. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában 1-2 hét amire átáll az agyam angolra, amikor kimegyek. A legtöbb emberrel is ez a helyzet.
2016. márc. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anya orosz szarmazasu, 21 eve el itt magyarorszagon. De mar 4-5 ev utan mar magyarul gondolkozott.
2016. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Néhány év aktív tanulás után az embernek már át áll az agya. Meg fogsz lepődni, lehet, hogy a tied is átfog állni rá.
2016. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is elég volt kb egy hét, amikor Amerikában voltam. Aztán egy év után hazajöttem, és szintén kellett minimum egy hét, mire magyarul kezdtem gondolkozni, a magamban angolról magyarra fordítás helyett :D


Igazából más nyelvet nem gagyogok konyhanyelvnél jobban, de egy-két hét kizárólag adott nyelvű (pld német) közeg után még akkor is átáll az agyam, legfeljebb nem tudom kifejezni magam gazdag szókinccsel, - úgy érzem magam, mint egy alulművelt mucsai :D de ettől még, az a kevés amit tudok, azonnal azon a nyelven jön. Lehet, hogy ez egyfajta adottság.

Persze az is lehet, hogy gyakorlás kérdése. Talán direkt edzened kellene magadat, hogy magadban is angolul gondolkodj.

2016. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ember csa 0,5%-át használja a szürkeállományának. Úgyhogy ezen a téren lehet mit tenni.
2016. márc. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó.... elmagyaráznád, hogy ez alatt mit értesz? Úgy érted, hogy minden agyban dől el?
2016. márc. 19. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!